• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Vidzemē notiks seminārs par informāciju tūristiem un velo izmantošanu kultūras tūrisma galamērķos

Pirmdien, 9.septembrī, plkst. 9.00 Cēsīs, Jaunās pils konferences telpā sāksies starptautiskais seminārs par informāciju tūristiem un velo izmantošanu tūrisma galamērķos Eiropas Savienības programmas INTERREG IVC projekta CHARTS ietvaros, kuru rīko Vidzemes Tūrisma asociācija.

 

Divu dienu seminārā piedalīsies pārstāvji no Ekonomikas ministrijas Latvijas Tūrisma attīstības aģentūras, Vidzemes reģiona pašvaldībām (Alojas, Apes, Carnikavas, Ērgļu, Gulbenes, Raunas, Saulkrastu, Valkas, Vecpiebalgas un Limbažu novada domes), Ogres un Ikšķiles Tūrisma attīstības aģentūras, Vidzemes augstskolas, kā arī projekta partneri no Dienvidpelionas pašvaldības (projekta vadošais partneris, Grieķija), Maljorkas pašvaldības (Spānija), Pafosas reģiona Tūrisma pārvaldes (Kipra), Grieķijas Nacionālā Tūrisma organizācijas (Grieķija), Vastra Gotlandes reģionālās pārvaldes (Zviedrija), Velsas pašvaldības (Lielbritānija) un Eiropas Kultūras tūrisma tīkla ECTN (Beļģija).

Pirmajā semināra dienā, CHARTS projekta partneri apmainīsies ar savu pieredzi par informāciju apmeklētājiem un tūristiem, izmantojot informācijas centrus, IT lietojuma programmām, multimedijiem, jaunos medijus, virtuālo realitāti, 3D animācijas, kā arī sniegs informāciju par inovācijām, izmantojot sociālos medijus, lai saglabātu dabas un kultūras mantojumu un to daudzveidību.

Seminārs turpināsies nākamajā dienā otrdien, 10.septembrī, plkst. 11:30, Turaidas muzejrezervāta konferenču telpā par velo izmantošanu galamērķos. Šīs dienas laikā projekta partneri apmainīsies ar savu pieredzi par velo tūrismu kā ilgstspējīgu un videi draudzīgu tūrismu, velo shēmām un ceļiem, kuros iekļauti kultūras tūrisma objekti un aktīvās atpūtas iespējas (zirgu izjādes, pārgājieni, u.c.).

Semināra laikā notiks mācību vizītes Siguldas, Saulkrastu un Limbažu Tūrisma informācijas centros un Bīriņu pilī.

Projekts CHARTS (Kultūras un mantojuma pievienotā vērtība reģionālajai politikai tūrisma ilgtspējībai/Culture and Heritage Added value to Regional Policies for Sustainable Tourism) fokusējas uz kultūras un mantojuma nozīmi reģionālajās tūrisma attīstības stratēģijās.

Projekta noslēgumā taps kultūras un kultūras mantojama ieviešanas plāns Vidzemes reģiona tūrisma politikas stratēģijā, kuru izstrādās Vidzemes Tūrisma asociācija sadarbībā Vidzemes augstskolu, lai nodrošinātu ilgtspējīga tūrisma attīstību reģionā un integrāciju vietējā, reģionālā, valsts un Eiropas Savienības politikā.

Projektā līdzdarbojās 13 partneri no 11 Eiropas Savienības valstīm un 10 reģioniem. Projekta ilgums 01.01.2012. – 30.06.2014. Projekts CHARTS tapis ar Eiropas Savienības programmas INTERREG IVC atbalstu un tiek īstenots ar Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda līdzfinansējumu.

2012.gada novembrī, Vidzemes Tūrisma asociācija (pirmā organizācija Latvijā) kļuva par CHARTS projekta partnera ECTN (European Cultural Tourism Network) biedru, kas nostiprina Vidzemes reģionu kā kultūras tūrisma galamērķi Eiropā, kā arī veicina kultūras projektu ieviešanu nākotnē reģiona attīstībai. 2013.gada aprīlī, Vidzemes Tūrisma asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts tika ievēlēts par ECTN viceprezidentu.

Mediju pārstāvjiem sazināties ar Ievu Treiju, e-pasts: charts.mcu.ieva@gmail.com

Informāciju sagatavoja: Ieva Treija – projekta CHARTS sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: charts.mcu.ieva@gmail.com

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *