• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Vārdi ar pīlādžu smaržu!

Septembrim ik gadus raksturīgas dzejiskas vibrācijas. Arī šogad gulbeniešus aicinām iejusties liriskās noskaņās un 5.septembrī plkst.17:00 pulcēties pie Gulbenes novada bibliotēkas, kur Dzejas dienā skanēs „Vārdi ar pīlādžu smaržu”. Ar savām dzejas rindām jūs iepazīstinās dzejnieks Guntars Godiņš, kā arī Gulbenes novada literāti: Daiga Kalinka, Iveta Krūmiņa, Ramona Ruņģe, Evita Lūse, Irisa Puidze, Agnese Līcīte, Inta Aizkalniete, Arvis Degums un citi. Ar mūziku un dziesmām iedvesmos Gregs un Daina Rēdere.

Svarīgi ir nenokavēt pašu sākumu, jo no 17:00–17:03 aicinām visus interesentus iesaistīties dzejas zibakcijā un uz pasākumu ierasties ar savu iecienīto dzejas krājumu. Ja nu kāds to ir noskatījis bibliotēkas plauktos, līdz 17:00 varat ieskatīties bibliotēkas krājumos. Lasīsim klusu pie sevis, pusbalsī, uz bibliotēkas kāpnēm, soliņiem, sēžot uz velosipēda, vizinot ratiņos mazuli,… Interesantākos mirkļus atspoguļosim bibliotēkas mājas lapā. Lasīt un rakstīt dzeju – tas taču ir stilīgi, aizraujoši un iedvesmojoši.

Pasākuma laikā pie bibliotēkas būs izvietota arī Mākslas skolas 6.klašu absolventu darbu izstāde „Brīnumzeme”. Ekspozīcijā būs izvietoti darbi, kas tapuši pēc L.Liberta darbu motīviem. Skolotājas Mairitas Ķuzes-Nakoskinas vadībā – grafikas un operas tērpu skices, Silvijas Šķipsnas vadībā – ainavas, kur iegleznotas arī Gulbenes novada vietas.

„Vārdus ar pīlādžu smaržu” paspilgtinās arī Rudītes Liepiņas vadītais plenērs, kur mākslinieki būsim mēs paši. Ne mazāk krāsains solās būt arī Vītola izdevniecības grāmatu galds.

Varbūt no tik bagātīga krāsu kokteiļa arī jums radīsies vēlēšanās runāt dzejā? Ja atnāksiet un jums līdzi būs ne vairāk kā divi savi dzejoļi, piedāvāsim iespēju izmantot brīvo mikrofonu.

Un vēl – lai vārdiem būtu ne tikai pīlādžu smarža, bet arī krāsa, varbūt jūsu garderobē atrodas pīlādžu krāsas noskaņas?

5.septembrī plkst.13:00 tikšanās ar Guntaru Godiņu notiek arī Lizuma bibliotēkā.

Abi pasākumi notiek VKKF projekta „Rokrakstu ābece. Rakstnieks Gulbenes novada bibliotēkās” ietvaros. Ieeja – bez maksas.

Laipni aicinām to apmeklēt!

Iveta Krūmiņa,

Gulbenes novada bibliotēkas

Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *