• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Tūristus Gulbenes novadā sagaidīs dažādi jaunumi

Par spīti tam, cik ļoti smagi Covid-19 pandēmija pagājušajā gadā skāra tūrisma nozari, esam priecīgi, ka Gulbenes novadā šajā sezonā tūristiem būs pieejami dažādi jaunumi. 

Darbību ir uzsākušas vairākas jaunas naktsmītnes – lauku māja “Gāršas” (Daukstu pagastā), lauku māja “Riesti” (Līgo pagastā), “Saliņmuižas namiņš” (Rankas pagastā), kas piedāvā baudīt atpūtu lauku mierā un klusumā, prom no ikdienas steigas un pilsētas burzmas. Naktsmītņu piedāvājumā ir arī jauni apartamenti pilsētā “Swan City Apartment”.

Ar interesantiem jaunumiem ir papildināts arī aktīvās atpūtas piedāvājums. Interesentiem ir pieejams iekštelpu lāzertags “inTag” Stradu pagastā. Dabas tūristi noteikti novērtēs iespēju baudīt neskartās dabas ainavas, plašas dabiskas un nepārveidotas palieņu pļavu platības, iepazīt unikālas dabas ekosistēmas, vērot un saklausīt īpaši aizsargājamus putnu sugas saimniecības SIA “Sita Nature Park” apsaimniekotajā teritorijā, kas atrodas dabas liegumā “Sitas un Pededzes paliene” Litenes pagastā. Šeit iežogotā teritorijā mīt staltbrieži un dambrieži.  Apmeklētāju ērtībai ir ierīkoti skatu torņi. Tie, kam patīk zirgi, aicināti doties uz zirgu stalli “Grantiņi 1”, kur tiek piedāvātas gan izjādes, gan arī profesionāli treniņi. Ekstrēmas atpūtas cienītājiem noteikti patiks piedzīvojumu atpūtas servisa “Gulbene Adventures” piedāvājums. Uzņēmēji piedāvā visa gada garumā gūt adrenalīnu un neaizmirstamas emocijas, ziemas sezonā dodoties izbraucienos ar sniega motocikliem, kvadricikliem, savukārt vasaras sezonā – ar kvadricikliem, “Adventure” motociklu, restaurētu 4×4 “UAZ” automašīnu, vizināties ar ūdens motociklu, slēpēm vai pūsli. Gulbenes novadā ir arī iespēja pacelties gaisā un vērot apkārtni no putna lidojuma. Tandēma lidojumus ar paraplānu interesentiem piedāvā biedrība “Gulbenes Moto”. Jaunajā tūrisma sezonā ir plānots, ka Stāmerienas ezerā tūristus atkal skaistā izbraucienā pa ezeru, vērojot burvīgās apkārtnes ainavas, aicinās doties ekskursiju kuģītis. Vairāki tūrisma uzņēmēji ir arī dažādojuši piedāvājumu ar jauniem pakalpojumiem.

Arī Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” aktīvi strādā pie dažādiem jauniem piedāvājumiem. Jau pagājušajā gadā tika izstrādāti dažādi velomaršruti, arī šogad ir plānots veidot jaunus un interesantus maršrutus. Tiek veidoti dažādi piedāvājumi dabas tūrisma cienītājiem, izstrādātas spēles, izmantojot mobilās aplikācijas. Par šiem piedāvājumiem informāciju var meklēt šeit, mājaslapā www.visitgulbene.lv, kā arī “facebook” profilā “Gulbene Tourism”.

Dažādi jauni piedāvājumi šogad tiek plānoti arī aģentūras struktūrvienībās – izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks” un Stāmerienas pilī. Stāmerienas pilī šogad ir plānoti dokumentālās filmas “Geparda dzimšana” regulārie publiskie seansi. Filmu plānots publikai demonstrēt vienreiz mēnesī. Nelielām tūristu grupām (līdz 10 personām) būs iespēja doties izzinošā ekskursijā pa pili un piedalīties radošajā darbnīcā (kaligrāfija, sveču liešana u.c.) vai arī pēc ekskursijas noskatīties filmu “Geparda dzimšana”. Tiek plānota arī pils ārtelpas labiekārtošana, kā arī dažādi interesanti kultūra pasākumi gan pilī, gan tās ārtelpā, ja vien tiem būs ļauts notikt.

Izglītojošajā un interaktīvajā centrā “Dzelzceļš un Tvaiks” top jaunas interaktīvās ierīces – “Dzelzceļa rekordi” un “Iedarbini gaisa vilcienu”, darbošanos pie kurām apmeklētāji varēs izmēģināt jaunajā tūrisma sezonā. Centra tematisko nodarbību piedāvājums skolēniem tiks paplašināts ar četrām jaunām nodarbībām, ļaujot skolēniem izzināt dzelzceļa nozari. Centra ekspozīciju plānots papildināt arī ar dzelzceļa vēsturiskās attīstības eksponātiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *