• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Tūristi interesējas par Gulbenes novadu

Sākoties vasaras sezonai, tūristu interese par Gulbenes novadu palielinās. Viens no svarīgiem rādītājiem ir pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” klientu statistika, kas ietver gan aģentūras apmeklētāju skaitu, gan e-pastu un telefonsarunu skaitu.

Salīdzinot 2012.gada maija un jūnija mēnešus ar šā gada attiecīgo laika posmu, ir jāmin, ka aģentūras apkalpoto klientu skaits maijā ir palielinājies par 49%, savukārt jūnijā kāpums ir vēl iespaidīgāks – par 154%! Interese ir augusi gan no ārzemniekiem, gan no citu Latvijas pilsētu iedzīvotājiem, gan arī no pašiem gulbeniešiem.

 

Aģentūru un līdz ar to arī Gulbenes novadu maija un jūnija mēnešos ir apmeklējuši ārvalstu tūristi no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Vācijas, Somijas, Beļģijas, Spānijas, Čehijas, Lielbritānijas, ASV un pat Taizemes. Savukārt citu Latvijas pilsētu tūristi, kas ciemojas Gulbenes novadā, pārstāv visdažādākās Latvijas vietas – gan tuvākas (no kaimiņnovadiem), gan tālākas (Ventspils, Liepāja, Dobele, Rīga, Jelgava u.c.).

Tūristiem, vēršoties pēc informācijas, visvairāk interesē informatīvie materiāli, kā arī apskates objekti, naktsmītnes un ēdināšanas vietas pilsētā un novadā. Atzinīgi ir novērtēti aģentūras veidotie seši maršrutu piedāvājumi. Tāpat liela interese ir par aktīvo atpūtu (laivošanu, velosipēdu nomu), piedāvājumu ģimenēm ar bērniem, lielo tūristu grupu atpūtas iespējām (apskates objekti, naktsmītnes, ēdināšana, gida pakalpojumi) un pasākumiem. Tā kā aģentūras telpās ir iespējams nopirkt Gulbenes novadam raksturīgus suvenīrus, tad diezgan daudzi tūristi un arī gulbenieši ir izmantojuši iespēju iegādāties sev nelielu dāvaniņu. Aicinām ikvienu iegādāties šīs sezonas jaunumu – krāsojamo grāmatiņu bērniem „Gulbīša Zinīša ceļojums”, kas ir laba dāvana vismazākajiem vārda un dzimšanas dienās, kā arī citos svētkos.

Īpašs prieks ir par Gulbenes novada iedzīvotājiem, kuri, plānojot savus ceļojumus Latvijā un ārpus valsts robežām, kā arī uzņemot pie sevis ciemiņus no citām vietām, arvien vairāk un vairāk apmeklē pašvaldības aģentūru „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”. Liela atsaucība no gulbeniešu puses ir arī par „Biļešu Paradīzes” piedāvātajām koncertu, izrāžu un citu pasākumu biļetēm.

Informāciju par tūrisma iespējām Gulbenes novadā iespējams saņemt arī atpūtas parkā „Lācītes”, kur izvietots tūrisma informācijas punkts. Atpūtas parka vadītāja Ilvija Brence stāsta, „ka cilvēkiem ir ļoti liela interese par ceļošanas iespējām un apskates objektiem Gulbenes novadā. Tāpat ceļmalas kafejnīcas klienti ļoti atzinīgi novērtē Gulbenes novada īpašās ēdienkartes piedāvājumu.” I.Brence arī uzsver, ka „tūristu atpūtas parkā „Lācītes” ir vairāk nekā iepriekšējos gados – var manīt, ka ekonomiskā situācijas uzlabojas. Interesanti, ka jau pavasarī tika rezervētas visas atpūtas parka piedāvātas naktsmītnes vasaras nedēļas nogalēm”.

Par tūristu skaitu un pieplūdumu priecājas arī Stāmerienas pagasta gids Gunārs Vīksniņš. Viņš min, ka „no maija beigām līdz jūlija sākumam ekskursijā pa Stāmerienas pagasta krāšņākajām vietām devušies apmēram 400 tūristu”.

Pašvaldības aģentūras
„Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”
kolektīvs

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *