• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Tūrisma izstādes “Balttour 2013” apmeklētāji atzinīgi novērtē Gulbenes, Alūksnes un Bānīša kopīgo stendu

No 8. līdz 10.februārim izstāžu centrā Ķīpsalā, Rīgā notika 20.Starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2013”, kurā Gulbenes novads kopīgā stendā ar Alūksnes novadu un SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis” reklamēja Bānīša 110.dzimšanas dienu un informēja par tūrisma aktualitātēm un ceļošanas iespējām Gulbenes un Alūksnes novadā.

Izstādes apmeklētājus un tūrisma profesionāļus piesaistīja stenda vizuālais noformējums – stilizēts Bānīša vagons, kas pārsteidza ne tikai ar unikālo izskatu, bet arī ar gaismas un skaņas signāliem, kas īpaši patika izstādes jaunākajiem apmeklētājiem. Cilvēki, ieraugot vagonu, atplauka smaidā un izteica atzinīgus vārdus un uzslavas par stenda izskatu. Tāpat apmeklētāji pozitīvi novērtēja arī Bānīša vagona iekšpuses iekārtojumu un piedāvātās degustācijas un aktivitātes: SIA “Mū siers” un Guntas Kalniņas (Z/S “Kalna Pakalnieši”) garšīgos sierus, Māra Brenča (Z/S “Vecpāpani”) mājās gatavotos vīnus, Viļa un Marijas Kļaviņu (Z/S “Birzupes 2”) smeķīgos lauku labumus, kā arī Alūksnes monētas kalšanu un Alūksnes novada muzeju dažādos un aizraujošos piedāvājumus. Runājot par stenda vizuālo izskatu, Gulbenes novada pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” direktore Iveta Kovtuņenko piemin, „ka Latvijas lielākās tūrisma firmas, izstaigājot halli „Apceļo Latviju”, ir atzinušas mūsu stenda noformējumu par vienu no oriģinālākajiem un piesaistošākajiem”.

Bānīša, Gulbenes un Alūksnes novada kopīgajā stendā cilvēki visvairāk interesējās par aktīvās atpūtas iespējām, īpašiem piedāvājumiem ģimenēm ar bērniem, kā arī konkrētiem objektiem Gulbenes novadā. Taču vislielāko interesi, protams, izpelnījās Gulbenes-Alūksnes Bānītis.

Visu izstādes laiku apmeklētājiem bija iespēja saņemt Alūksnes un Gulbenes novada tūrisma kartes, Gulbenes-Alūksnes Bānīša jauno bukletu, pasākumu brošūru ar abu novadu un Bānīša nozīmīgākajiem pasākumiem 2013.gadā, kā arī 5 krāsainus Gulbenes novada tematisko maršrutu piedāvājumus. I. Kovtuņeko uzsver: „Cilvēkiem ļoti patika jaunie izstrādātie maršruti – atzina tos par ļoti ērtiem un noderīgiem”. Tāpat ikviens interesents savā īpašumā varēja iegūt informatīvos bukletus par Gulbenes novada pagastiem, aktīvās atpūtas iespējām un naktsmītņu piedāvājumu. Stendā strādāja arī atpūtas parka “Lācītes” pārstāvji, kuri informēja par atpūtas vietas piedāvājumu.

Trīs dienu laikā izstādi apmeklēja 23 500 interesentu, no kuriem 4600 bija tūrisma profesionāļi. „Kopumā izstādi vērtēju ļoti pozitīvi. Tā bija laba iespēja parādīt sevi, kā arī paskatīties uz citiem, smelties jaunas idejas. Uz izstādi braucu, lai personīgi tiktos ar apmeklētājiem, un ir liels prieks, ka izdevies nodibināt jaunus kontaktus, piesaistīt tūristu grupu organizatorus un individuālos ceļotājus, kuri vasarā ciemosies pie manis”, stāsta viens no stenda dalībniekiem, mājražotājs un gids Vilis Kļaviņš.

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” pateicas SIA „Gulbenes-Alūksnes bānītis”, Alūksnes novada pašvaldībai, kā arī visām iesaistītajām personām, uzņēmējiem un mājražotājiem, kas ar savām idejām, palīdzību, degustācijas lietām, prezentmateriāliem un lielu atbalstu piedalījās izstādes sagatavošanās darbos un norises laikā. Un, protams, vienu no vislielākajiem ‘paldies’ saņem stenda mākslinieks Ivars Vecāns.

 

Laura Lulle
PA „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”
tūrisma speciāliste
Tel. 26399451

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *