• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Tūrisma aģentūras organizē ekskursijas uz Gulbenes novadu

Vasara ir laiks, kad lielākas un mazākas tūristu grupas aktīvi ceļo gan pa Latviju, gan uz tālākām zemēm. Tūrisma aģentūras, kas organizē Latvijas apceļošanas ekskursijas, par savu galamērķi šajā vasaras sezonā izvēlas arī Gulbenes novadu.

Pagājušā gada nogalē Gulbenes novada pašvaldības aģentūras „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” darbiniece tikās ar Latvijas tūrisma aģentūru pārstāvjiem, kas organizē ekskursijas pa Latviju, lai informētu par tūrisma piedāvājumu un aktualitātēm Gulbenes novadā, kā arī veicinātu sadarbību nākotnē.

Atsaucoties uz tikšanos un sadarbojoties ar PA „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”, tūrisma aģentūra „Jauni Rakursi” 28.jūnijā organizēja ekskursiju uz Lizumu un Tirzas pagastu. Ekskursijas laikā tika apmeklēts Lizuma Gotiņas konfekšu ražošanas cehs, kur katrs varēja satīt savu konfekšu „Gotiņa” komplektu, tāpat tika apskatīta rakstnieka Apsīšu Jēkaba dzimtā māja „Kalaņģi”, mākslinieka Jāņa Brektes dzimtā māja „Saulieši” un Lizuma vējdzirnavas, kā arī māja, kurā savulaik dzīvojis aktieris Kārlis Sebris. Savukārt Tirzas pusē ekskursanti ciemojās bioloģiskajā saimniecībā „Avotiņi” un devās ekskursijā pa Tirzu, apskatot Tirzas baznīcu, Slēpju muzeju un citas ievērojamas vietas.

Ekskursijā uz Lizuma un Tirzas pagastu piedalījās arī tūrisma aģentūras „Jauni rakursi” valdes locekle Anta Zālīte, kura stāstīja, ka ekskursija izdevās ar uzviju un ir bijis liels prieks ciemoties Gulbenes novadā. A.Zālīte minēja, ka patīkams pārsteigums bija cilvēku patiesā viesmīlība, kas lika justies īpaši gaidītiem. Pārsteigumu sagādāja arī tas, cik daudz cilvēku bija iesaistījušies grupas uzņemšanā. Un liels prieks bija redzēt apmeklēto objektu pārstāvju patriotismu par vietu, ko pārstāv un kur dzīvo. Cilvēku acīs un stāstos bija jūtams liels lepnums par savu novadu un novadniekiem. Tūrisma aģentūras „Jauni rakursi” darbinieki sūta lielus sveicienus, kā arī saka lielu paldies apmeklēto tūrisma objektu pārstāvjiem un visiem tiem, kuri iesaistījās ekskursantu grupas uzņemšanā.  Savukārt 6.jūlijā ekskursiju uz Gulbeni un Stāmerienu organizēja „Skaisto skatu aģentūra”. Ekskursijas laikā tika apskatīta Gulbenes pilsēta, Gulbenes-Alūksnes Bānīša depo, baudīts brauciens ar simtgadīgo Bānīti, apskatīta Stāmerienas Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīca, kopā ar gidu iepazīta Stāmerienas pils vēsture, kā arī apmeklēta Vecgulbenes muiža un Latvju zīmju vēstījumu taka. „Skaisto skatu aģentūras” pārstāve minēja, ka ekskursantu grupa ar braucienu un redzētajām vietām bija ļoti apmierināta, viss ir bijis kārtībā.

„Skaisto skatu aģentūra” pēc īpaša pieprasījuma organizē arī ekskursiju programmas uzņēmumiem. Piemēram, viena Latvijas uzņēmuma darbinieki devās izbraucienā ar Bānīti un izbaudīja Bānīša īpašo piedāvājumu grupām – laupītāju šovu. Uzņēmums ļoti atzinīgi un ar labiem vārdiem novērtējis Bānīša atraktīvo piedāvājumu.

 19.jūlijā notiks Bānīša Alus svētki, uz kuriem ekskursantu grupu vedīs Raunas tūrisma aģentūra „Balt-Go”. Ekskursijas laikā tiks apskatītas arī Gulbenes pilsētas skaistākās vietas.

                                                                                       Gulbenes novada pašvaldības aģentūra

„Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *