• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Tiešā pirkšana. Pievienojies arī Tu!

Vairums cilvēku vēlas lietot bioloģiski audzētu, pārbaudītu un svaigu pārtiku katru dienu, taču iespēju iegādāties to nav daudz.
Ļoti ērts un lēts tirdzniecības modelis ir veidojot tiešās pirkšanas grupas. Šādu iepirkšanās modeli no Francijas pārņēma aktīvisti Latvijā, un šobrīd šādas grupas jau darbojas Rīgā, Siguldā, Smiltenē, Cēsīs, Valmierā un citās vietās Latvijā. Šādās grupās produkti tiek pārdoti bez starpniekiem, nesadārdzinot pārdoto produktu, kas ir izdevīgi gan pircējiem, gan pārdevējiem.

Kas ir tiešā pirkšana?

Tiešās pirkšanas pulciņš ir cilvēku grupa, kas regulāri un organizēti (pēc tabulas) pasūta produktus no vietējiem zemniekiem. Nepieciešamos darbus, kas jāveic, lai uzturētu pasūtījuma tabulu, produktu izdali un pieņemšanu, grupas saziņu ar zemniekiem, veic paši grupas dalībnieki, brīvprātīgi piesakoties veikt pienākumus dežuranta kārtā. Tādā veidā veidojas personiska sasaiste gan ar cilvēkiem, kuru izaudzēto, saražoto pērkam, gan starp grupas dalībniekiem, jo visu līdzdalība ir vienlīdz svarīga, lai grupa turpinātos. Tiešā pirkšana nav veikals, kas algo darbiniekus un maksā algas. Samaksu saņem tikai zemnieki par savu produkciju.
Tā ir iespēja zemniekiem un mājražotājiem. Tiešajā pirkšanā iespējams tikt pie daudz kvalitatīvākas gaļas, piena, dārzeņu un graudu produktiem. Protams, tiešās pirkšanas produktiem bieži ir īsāks derīguma termiņš, bet ar to jārēķinās.

Kā tas notiek?

Produktu saraksts tiek izsūtīts katru nedēļu ceturtdienās un tas ir jāaizpilda līdz sestdienas plkst 16:00. Produktu saņemšana notiek trešdienās. Pārdevēji savu produkciju, pēc iepriekš sastādīta pasūtījuma, atved reizi nedēļā, noteiktā laikā un vietā- Gulbenes Kultūras centrā (pateicība Gulbenes Kultūras centram), grupas atbildīgais dežurants to sadala un nodod pasūtītājiem, savāc naudu un nodod to pārdevējiem.

Produktu sortiments pārsvarā ir no Gulbenes novada saimniecībām, tomēr, lai nodrošinātu pircējiem ierasto produktu daudzveidību, tiek domāts kā piesaistīt arī kaimiņu novadu saimniecības. Produktu pasūtīšanu, saņemšanu un izdali organizē paši pircēji, dežūru kārtībā.

Vai tas ir izdevīgi?

Jā, jo pārdevējs jau laicīgi zina, cik un kādi produkti viņam jāatved, viņam nav jāapbraukā visa pilsēta, lai pārdotu izaudzēto vai saražoto, nav jāstāv garas stundas tirgū, un nav jāatstāj daļa peļņas starpniekiem.
Savukārt pircējs visu nepieciešamo produktu klāstu var nopirkt vienā vietā un par pieņemamu cenu.
Šāda tirdzniecība ir īpaši izdevīga mazajām un vidējām saimniecībām, kuru saražotās produkcijas apjoms neļauj konkurēt ar lielsaimniecībām. Šādā veidā ir iespēja iegūt stabilu klientu loku, saņemt lielāku samaksu un tā ir vienkāršāk realizēt izaudzēto vai saražoto produkciju.

Pievienojies arī Tu!

Šobrīd jau ir vairākas ģimenes, kuras piedalās tiešās pirkšanas pulciņā Gulbenē, bet mēs priecātos par vēl vairāk cilvēku interesi (īpaši aicinām ģimenes ar maziem un lielākiem bērniem), kurus uzrunā bioloģiski produkti un aktīva, godīga līdzdalība, lai kopā nodrošinātu pasūtījuma apjomu, kuru zemniekiem būtu izdevīgi vest uz Gulbeni.

Pircēji vēlas pirkt bioloģiski audzētu produkciju, tāpēc mēs labprātāk sadarbojamies ar bioloģiskajām saimniecībām. Lai veicinātu zemnieku pāriešanu uz bioloģiskām audzēšanas metodēm, mēs esam gatavi sadarboties arī ar pārejas saimniecībām (saimniecībām, kas ir pieteikušās uz bioloģiskās saimniecības statusu, bet vēl nav izgājušas pārejas posmu).

Gulbenes tiešās pirkšanas pulciņš ir ieinteresēts jaunu dalībnieku- mājražotāju, zemnieku un pircēju piesaistē.

Ja arī Tev ir produkcija, ko vēlies piedāvāt tiešās pirkšanas grupai Gulbenē vai gribi pievienoties kā pircējs, sūti mums e- pastu ar savu produkcijas piedāvājumu un cenām uz: tp.gulbene@gmail.com vai zvani pa tālr.: 20277265

Laipni gaidīti visi interesenti!

DSC_0129

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *