• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Svētku koncerts “BALTIJA. NEATKARĪBA. SADARBĪBA”

Gulbenes novada iedzīvotāji ir laipni gaidīti kļūt par lieciniekiem vēl nebijušam notikumam mūsu novadā – 15.novembrī pulksten 18:00 Gulbenes kultūras centrā norisināsies Gulbenes novada un tā Baltijas valstu sadarbības pašvaldību svētku koncerts „Baltija. Neatkarība. Sadarbība” .

Sadarbības pašvaldību – Gulbenes (Latvijas), Rietavas (Lietuva), Rapinas (Igaunija) – mūziķi un dejotāji vienosies kopkoncertā nacionālās noskaņās. Pasākuma laikā vizuāli ciemosimies pie sadarbības partneriem, kā arī izskanēs priekšsēdētāju svētku uzrunas. Ieeja bez maksas.

„Šis ir Baltijas ceļa atceres gads. Arī gulbenieši bija daļa no Baltijas ceļa – brauca ar autobusiem, sajuta kopības garšu. Zīmīgi ir arī tas, ka Baltijas valstis ir dibinātas 1918.gadā. Kopīgie notikumi stiprināja Baltijas valstu sadraudzību. Un mūsu novads caur sadarbību ar Rietavu un Rapinu turpina šo Baltijas tautu sadraudzību. Mūsu novada kolektīvi, jaunieši, seniori katru gadu dodas uz kaimiņvalstīm, sadarbojas, koncertē, mācās, iedvesmojās. Šādi mēs veidojam savu Baltijas ceļu. Un šī ir pirmā reize, kad mēs veidojam vienu kopēju koncertu, kurā vēlamies akcentēt to, kas mums ir kopīgs, kas atšķirīgs, kā dzīvo Lietuvā, kā dzīvo Igaunijā, kā pie mums – Baltijas viducī esošajā Latvijā. Šis koncerts ir kā ievads turpmākajai sadarbībai nākotnē,” stāsta Gulbenes novada domes Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vecākā konsultante Edīte Siļķēna.

Rietava ir Gulbenes novada sadarbības partnerpilsēta kopš 2006.gada, bet Rapina – kopš 2008.gada.

Lasīt vairāk par valsts svētku pasākumiem novadā.

Gunta Krevica,
sabiedrisko attiecību speciāliste

blt02

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *