• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Stāmerienas pils aicina baudīt itāļu dzīves garšu

Stāmerienas pils 27.augustā aicina ikvienu uz itāļu dzīves garšu sajušanu un baudīšanu. 

Sadarbībā ar Gulbenes novada Kultūras pārvaldi Stāmerienas pils vēlas veidot jaunu tradīciju – ik gadu organizēt Itāļu dienas, veidojot gan ekskluzīvu kultūras telpu, kur satiekas latviešu un itāļu kultūra, māksla un tradīcijas, gan veidot demokrātisku atpūtas iespēju Latvijas un ārvalstu apmeklētājiem.

Savu dalību pasākumā ir apstiprinājis arī Itālijas vēstnieks Latvijā, kā arī gaidāmi ciemiņi no Palma di Montekjaro pašvaldības, tādējādi plānojot turpmāku sadarbību dažādu kultūras projektu jomā.

Šogad Itāļu dienās tiek plānots stāstīt pils baronu dzīves stāstus un par to sasaisti ar Itāliju un Sicīliju, lasīt Aleksandras Volfas un Džuzepes Tomazi di Lampedūzas mīlestības vēstules, klausīties itāļu mūziku, baudīt itāļu virtuvi un vīnus,piedzīvot Marčello Ardžilli izrādes “Arlekīna kostīms” muzikāli dziesmoto lasījumu, koncertuzvedumu “Funiculi, funicula!” -“Augšup, lejup!” ar neapolitāniešu dziesmām un grupas “Rahu The Fool” koncertu.

Programma: 

Pils baltā zāle

14:00 Marčello Ardžilli izrādes “Arlekīna kostīms” muzikāli dziesmots lasījums

Vada – Muzikālā teātra aktieris, režisors un vokālais pedagogs Edgars Kramiņš; piedalās – Vokālās mākslas vasaras laboratorijas „Izdziedi vasaru!” dalībnieki. Koncertmeistars – Francis Gaiļus

16:00 Mīlestība vēstulēs un dziesmās

Aleksandras fon Volfas Tomazi un Džuzepes Tomazi di Lampedūza vēstules lasa Latvijas Kultūras akadēmijas studentes Elīna Zvejniece, Laura Elīna Šulca un Frančeska Bindere; romances dzied Nauris Indzeris (baritons). Koncertmeistare Helēna Laukmane.

17:00  Uz ekrāna – 1963.gada režisora Viskonti filmas “Gepards” fragmenti oriģinālvalodā.

Ieeja pilī uz pasākumiem 14:00 un 16:00 – skolēniem, pensionāriem 2,50 EUR,  pieaugušajiem 5 EUR. Cenā iekļauta arī pils apskate.

17:00  Uz ekrāna- 1963.gada režisora Viskonti filmas “Gepards” fragmenti oriģinālvalodā

 

Pie pils (rietumu pusē)

18:00  Koncertuzvedums “Funiculi, funicula!” jeb “Augšup, lejup!” ar Neapoles komponistu dziesmām.

Vokālās mākslas vasaras laboratorijas „Izdziedi vasaru!” dalībnieki  Edgara Kramiņa vadībā. Koncertmeistars – Francis Gaiļus.

21:00   Grupas “Rahu The Fool” pasaules mūzikas koncerts


Pils parkā

Sākot no 18:00- 23:00        Itāļu dažādu laiku mūzika

                                           Itāļu un latviešu ēdieni, uzkodas, vīns

ITĀĻU VS LATVIEŠU GARŠAS

IT –  brusketes un melone ar prušoto, tiramisu, mazās picas, veģetārā zupa  Minestrone un pupiņu sautējums Fagioli.

LV – jērs uz iesma, mājas rulete, medus kūka

19.30 – SIA “Vinea Mea” vīnus prezentēs Arvis 10. Degustācija un vīnu iegāde.  

 

Ieeja uz pasākumiem no 17:00 ir par maksu. Biļetes iepriekš pārdošanā 7 EUR pieejamas Biļešu serviss un Stāmerienas pilī, pasākuma dienā biļešu maksa 10 EUR, skolēniem, studentiem, senioriem – 7 EUR.  Pils apmeklējums iekļauts biļetes cenā.

 
 
 
 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *