• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Šonedēļ „Balttour 2014” izstādē tiks prezentēts jauns Gulbenes novada buklets „Mīlas ceļš”

No 7. līdz 9. februārim Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies 21. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus „Balttour 2014”. Izstādes laikā projekta „Muižas parki kā kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļa” ietvaros tiks prezentēts jaunizveidotais Gulbenes novada buklets „Mīlas ceļš”, kā arī zaļā kultūras mantojuma maršruts, kurā iekļauti vairāki Gulbenes novada objekti.

Bukletā „Mīlas ceļš” apvienoti trīs Gulbenes novada mīlas stāsti – stāsts pa Mīlestības koku un Stāmerienas Sv. Ņevas Aleksandra pareizticīgo baznīcu, ko kā savas mīlestības apliecinājumu sievai par godu uzcēla barons Johans Gotlībs Eduards fon Volfs; stāsts par Vecgulbenes muižas barona Heinriha fon Volfa mīlestību pret sievu baronesi Marisu; stāsts par Rankas muižas Mīlestības saliņu, kura bijusi iemīļota vieta muižnieku kāzu ceremonijām. Bukletā atrodama arī informācija par aktīvās atpūtas vietām novadā, kas apmeklējamas ceļā no Litenes pagasta līdz Rankas pagastam.

Izstādes laikā tiks prezentēts arī projekta ietvaros izstrādātais zaļais kultūras mantojuma maršruts, kas apkopots kopīgā tūrisma kartē, un savienos vairākas pilsētas starp Krieviju, Igauniju un Latviju. Kartē attēloti tādi Gulbenes novada objekti kā Lizuma muiža, Litenes muiža un parks, Vecgulbenes muižas Sarkanā pils u.c., piedāvājot baudīt muižu parku un seno ēku skaistumu.

Bukleta „Mīlas ceļš” un tūrisma kartes prezentācijas norisināsies „Balttour 2014” izstādes laikā Vidzemes Tūrisma asociācijas stendā 7. februārī plkst. 13.00.

Gulbenes novada informatīvā bukleta izveide, kā arī tūrisma maršruta kartes izdošana ir projekta „Muižas parki kā kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļa” aktivitātes un tiek īstenota Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas* ietvaros. Projekta līdzfinansējums ir 267 384,60 euro, bet kopējais projekta budžets ir 297 094,00 euro apjomā. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija (Latvija), bet partneri – Gulbenes novada dome (Latvija), Valsts kultūras budžeta institūts Ļeņingradas apgabalā (Krievija) un Repinas novada pašvaldība (Igaunija).

*Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programma Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007 – 2013 finansiāli atbalsta kopīgus pārrobežu attīstības pasākumus, lai uzlabotu reģiona konkurētspēju, izmantojot tā potenciālu un izdevīgo atrašanās vietu krustcelēs starp ES un Krievijas Federāciju. Programmas mājas lapa: www.estlatrus.eu

Šis dokuments tika izveidots ar Igaunijas – Latvijas – Krievijas Pārrobežu sadarbības programmas Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta ietvaros 2007 – 2013 finansiālo atbalstu. Par šī dokumenta saturu pilnībā atbild Gulbenes novada dome un tas neatspoguļo Programmas, iesaistīto valstu un Eiropas Savienības oficiālo viedokli.

Elīna Šnore

Projektu vadītāja

Gulbenes novada dome

+371 64474920

elina.snore@gulbene.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *