• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Sestdien startē rallijs “Sarma 2017”

Sarma2015_RainerAus (2)Šosestdien – 11.februārī – Gulbenes novadā norisināsies tradicionālais un Baltijā populārākais ziemas rallijs “Sarma 2017”.

Šogad rallijs “Sarma 2017” vienlaikus būs Latvijas rallija čempionāta un kausa, kā arī Latvijas rallisprinta čempionāta posms. Īpaši jāatzīmē, ka šogad uz starta stāsies arī vēsturiskie rallija automobiļi, kuri sacentīsies par kausu nesen izveidotajā “RK Historic” klasē.

Rallijā “Sarma” šogad visi notikumi un emocijas būs sakoncentrētas vienā sacensību dienā. Neskatoties uz kompakto formātu, rallijs “Sarma 2017” neko nezaudēs – vienas sacensību dienas laikā sportistiem būs jāveic astoņi dinamiski un viltīgi ātrumposmi ar kopējo garumu simtu seši kilometri. Rallija starts tiks dots 11.februārī pulksten 9.30 un beigsies ar apbalvošanas ceremoniju pulksten 20.00.

Rallija “Sarma” preses sekretārs Ģirts Avotiņš informē, ka rallijs sāksies ar slaveno “Zaķakāju” ātrumposmu, ko pazīst visi, kuri jel reizi ir bijuši Baltijā mīlētākajā ziemas rallijā. Tas ir ātrumposms ar slaveno caurteku, kurā reiz iekritusi neviena vien rallija ekipāža. Šis ātrumposms pēdējos gados ir bijis nemainīgs un ļauj sportistiem salīdzināt savus rezultātus vairāku gadu griezumā.

Pēc “Zaķakāju” ātrumposma sportistiem būs jādodas uz nemazāk slaveno Druvienas ātrumposmu, kas ir pagriezts pretējā virzienā. Šādā virzienā šis ātrumposms nav izmantots aptuveni desmit gadus un līdz ar to sportisti to veiks kā pilnīgi jaunu un nepazīstamu. Savukārt tam sekojošais ātrumposms – “Lizums” – ir pilnīgi jauns vai, pareizāk sakot, daļēji atjaunots vēsturisks “Sarmas” ātrumposms. Jaunais ātrumposms savā sākuma un beigu sektorā ir ātrs, bet tā vidusdaļa ir daudz lēnāka un tehniski sarežģītāka. Šis ātrumposms ir ļoti viltīgs – daži tā līkumi spēj apmānīt jebkuru. Šajā ātrumposmā sportistiem ļoti būtiska būs stenogramma un uzticēšanās tai, jo uz redzi šajā ātrumposmā paļauties nedrīkst.

Pēc rīta cēliena ar iepriekš aprakstītajiem trijiem ātrumposmiem, sacensību dalībniekiem tiks dots laiks automašīnu apkopei, lai sagatavotu tās šo pašu trīs ātrumposmu veikšanai vēlreiz. Savukārt jau pēcpusdienā pēc vēl viena servisa apmeklējuma, sportistiem būs jādodas uz pāris gadus atpakaļ izveidotu ātrumposmu, kas iemantojis paša rallija nosaukumu. “Sarmas” ātrumposms brīžiem vijas pa viltīgajiem meža ceļiem, brīžiem pa klasiskiem Gulbenes puses ceļiem. Ņemot vērā, ka tas tiek veikts divreiz rallija beigās, tajā ir paredzama fināla cīņa un attiecīgi arī kļūdas.

Rallija organizatori lūdz skatītājus ņemt vērā, ka vēsturiskās rallija automašīnas startēs 25 minūtes pirms ātrākajām rallija ekipāžām.

Plašāka informācija par rallija norisi ir atrodama mājas lapā www.autorally.lv.

Ralliju Sarma 2017 atbalsta Gulbenes novads, kokapstrādes uzņēmums “Vasks” un mežistrādes uzņēmums “Grantiņi”, kā arī kompānijas “Kombainserviss”, “M.T.Z. SERVISS”, “Akvedukts”, “Gulbenes Autobuss”, “Sendija” un “Kopa”. Oficiālais auto partneris – Karlo Motors. Informatīvi atbalsta “Dzirkstele”, “4rati.lv”, “Tavs Auto”, “rally.ee”, “LATAUTO.lv.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *