• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Satiec savu meistaru Gulbenes novadā!

Jau 14.reizi no 8. līdz 10.aprīlim visā Latvijā norisināsies pasākums “Satiec savu meistaru”, kas aicina ikvienu interesentu iepazīties ar dažādām amatu prasmēm, tautas tradīcijām un to, kā šīs tradīcijas tiek pārmantotas un pielāgotas laikmetam, kurā dzīvojam. Dažādas amatu prasmes aicinās iepazīt arī Gulbenes novada amatu meistari. Aicinām apgūt jaunas prasmes un, padarot vēl interesantāku šo nedēļas nogali, ļauties arī tūrisma piedāvājuma baudīšanai Gulbenes novadā! 

Gulbenes kultūras centrā 9.aprīlī no plkst. 10:00 līdz 18:00 kopā ar tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša” meistarēm ikvienam interesentam ir iespēja iepazīt audēju darba ikdienu, apskatīt austus, adītus un tamborētus rokdarbus, uzzināt dažādus meistarstiķus (tālr. informācijai – 28656428). Turpinot izzināt meistarus un amata prasmes, būsiet gaidīti arī  “Dilles Fashion” darbnīcā Gulbenē, lai izzinātu, kā top tekstila mākslas darbi, krāsojot ar Latvijā plūktiem augiem un izmantojot dažādas vēsturiskas un mūsdienīgas krāsošanas metodes (tālr. 28804071). Savukārt “Tālavas sidra” ražotnē būs iespēja atklāt sidra darīšanas procesu un arī izgaršot dažādas sidra garšas (tālr. 28325269). Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejs aicina ielūkoties gan tematiskajās izstādēs, baudot krāsu spēles gleznās un keramikas darbos, gan arī pastāvīgajās muzeja ekspozīcijās, izzinot novada vēsturi un novadnieku, divu Jūliju – Madernieka un Straumes – dizaina ekspozīciju.

“Dilles Fashion” darbnīca

Druvienas latviskās dzīvesziņas centrā 9.aprīlī plkst. 11:00 meistari aicinās piedalīties atvērtajā meistarklasē lauku kūkas cepšanā, savukārt plkst. 13:00  – putnu būrīšu darināšanas darbnīcā un meistarklasē bērza sulu šampanieša izgatavošanā. Centrā būs skatāma arī Druvienas amatnieku darbu izstāde “Meistarstiķis” (sīkāka informācija par piedāvājumu pa tālr. 29465217, 22441715). Druvienas latviskās dzīvesziņas centra speciālisti labprāt ļaus izzināt arī Druvienas muižas stāstus, jo centrs atrodas muižas ēkā. Esot Druvienā, interesantiem ir iespēja doties arī kādā mazliet neparastā piedzīvojumā – pastaigā pa literāro klausāmtaku, ko pavada jaunās autores Kristas Annas Belševicas apcerējumi par rakstnieku Jāni Poruku, kam Druviena ir dzimtā puse. Lai dotos takā, nepieciešams telefons ar interneta pieslēgumu un austiņas. Tās garums ir 6,9 km. Takas karte pieejama šeit: https://saite.lv/eolUl Taka atrodas apmēram 2 km attālumā no Druvienas vecās skolas-muzeja. Skolā savulaik mācījies gan J.Poruks, gan vairāki citi ievērojami cilvēki, piemēram, literatūrzinātnieks un bibliogrāfs Kārlis Egle, literatūrzinātnieks un tulkotājs Rūdolfs Egle, žurnālists un komponists Jānis Straume, lietišķās mākslas meistars Jūlijs Straume. Iepriekš sazinoties pa tālr. 26473671, gida pavadībā Druvienas vecajā skolā varēsiet sajust vēsturisko skolas atmosfēru un ļauties stāstiem par šiem ievērojamajiem tautiešiem.

Klausāmtaka Druvienā

Lizuma pagastā rakstnieka Apsīšu Jēkaba dzimtas mājās “Kalaņģi” 9.aprīlī no plkst. 12:00 līdz 15:00 notiks leļļu darināšana kopā ar meistarēm Aivu Kraukli un Vairu Briedi. Savukārt Lizuma kultūras namā 10.aprīlī no plkst. 12:00 līdz 15:00 norisināsies dažādu rokdarbu paraugdemonstrējumu darbnīca kopā ar amatnieku kopas “Laipa” dalībniecēm. Būs iespēja apgūt adīšanas, tamborēšanas, mezglošanas, celaiņu aušanas pamatus. Bet kopā ar Lizuma lauku kapelas dalībniekiem, tautas mūzikas orķestra muzikantiem, folkloras kopas “Āravieši” dalībniekiem šajā pašā laikā varēs izzināt tautas muzicēšanas tradīcijas. Sīkāka informācija par visām meistardarbnīcām Lizuma pagastā – pa tālr. 22141323

Turpat Lizuma centrā atrodas Lizuma muiža, kuras tornī iekārtota ekspozīcija (tālr. 26550837, 26594379), kuru apmeklējot uzzināsiet dažādus interesantus faktus gan par Lizuma vēsturi, gan arī ievērojamiem novadniekiem. Aplūkošanas vērta ir arī Lizuma pils Zilā zāle, kas ir valsts arhitektūras piemineklis. No Lizuma muižas torņa var mēģināt saskatīt arī Velēnas evaņģēliski luteriskās baznīcas spici. Savukārt “Kalaņģu” apkārtnē var doties izbaudīt vēl vienu klausāmtaku, kuras laikā būs iespēja izstaigāt Apsīšu Jēkaba dzimtās takas un baudīt jauno autoru refleksijas un apcerējumus par rakstnieku. Taka ir 3,4 km gara. Tās karte pieejama šeit: https://saite.lv/fMwYA

Lizuma muiža

Beļavas pagasta tautas namā 9.aprīlī no plkst. 12:00 līdz 18:00 vecāki un bērni aicināti apgūt rokdarbu prasmes kopā ar rokdarbu kopu “Dzīpariņš” (tālr. informācijai – 29461026).

Esot Beļavas pagastā, ļaujieties arī dabas skaistuma baudīšanai, kas būs iespējams, uzkāpjot Kārtenes skatu tornī. No gandrīz 20 metru augstuma te skatam pavērsies skaistās Ziemeļvidzemes ainavas un Pinteļa ezera izliekumi. Uzkāpiet arī vienā no varenākajiem pilskalniem Gulbenes novadā – Beļavas jeb Kārtenes pilskalnā. Tas ir senais latgaļu pilskalns, kas paceļas 178 metrus virs jūras līmeņa un ir augstākais punkts Gulbenes vaļņa ziemeļu galā. Kārtenes pilskalnā atradās arī viens no Strūves meridiāna loka ģeodēzisko uzmērījumu punktiem. No kalna paveras skaists skats uz apkārtnes ainavām. Bet lai izbaudītu kādu mazliet aktīvāku nodarbi, dodieties uz saimniecību “Purenes” (tālr. 26380967), kur pieejamas izjādes ar zirgiem un ponijiem pa dažādiem apkārtnē esošiem maršrutiem. Saimniecības teritorijā iespējams sarīkot arī pikniku, pieejami arī namiņi nakšņošanai, ja vēlaties ilgāk izbaudīt atpūtu Beļavas pagastā.

Informāciju par vietām, kur paēst, kā arī par visu atpūtas un tūrisma piedāvājumu novadā meklējiet mājaslapā www.visitgulbene.lv!

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *