• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Rankā dalās stāstos un atmiņās par dzīvi Gaujas krastos

20.oktobrī Rankas pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma centrā notika pasākums “Mēs – Gaujas krastos”, kura laikā rancēnieši dalījās ar senām leģendām par Gauju, atcerējās savu bērnību un dalījās atmiņās ar jauno paaudzi.

Rankas pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma centra vadītāja Daiga Melberga stāsta, ka “rancēnieši Gaujas klātbūtni izjūt ik dienu, jo ceļi un domas saistās ar Gauju, lepojamies, ka Gaujas krastos attīstās saimnieciskā rosība, pieejams Gaujas tūrisms, vietējie atceras plostnieku stāstus, kurus tālāk pastāsta nākamajām paaudzēm. Rankā arī tapuši dzejas un muzikālie veltījumi Gaujai, tādā veidā pastāstot par izjūtām un dzīvi Gaujas krastos dažādos gadsimtos”.

Pasākuma viesi bija Lejasciema pagasta vecākās paaudzes ansamblis “Satekas” Vijas Nuržas vadībā, savukārt Rankas kultūrvēsturiskā mantojuma vēstures pētījumus palīdzēja atklāt jaunā paaudze – Baiba Juraža, Lelde Ješkina, Raivis un Madara Evelīna Rappas, Alekss Alksnis. Savos Gaujas stāstos dalījās Inga un Māris Dikmaņi  viesu nama “Mīlmaņi” saimnieki, un Rankas pusē iemīļotas dziesmas par Gauju dziedāja Maija un Iveta Arenas.

Pasākuma organizatori saka paldies Gaujasrēveļu un Rankas bibliotēkas vadītājām Baibai Juražai un Andai Ješkinai par kopēji izzinātajiem  Gaujas vēstures stāstiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *