• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Raibas Lieldienas Gulbenes novadā

Lieldienu jampadracis Gulbenes novadā arī šogad aicina uz dažādiem pasākumiem gan pilsētā, gan visos 13 novada pagastos. Tradicionāli varēs piedalīties olu kaujās un ripināšanā, augstu šūpoties un satikt Lieldienu zaķus. Būs arī iespēja veidot gudro plastilīnu, doties izbraucienā ar Bānīti un apmeklēt pirmo, lielo pavasara Zaļo tirdziņu – stādu gadatirgu.

Aktivitātes Gulbenes pilsētā

Lieldienu brīvdienas aicinām sākt ar Zaļā tirdziņa – stādu gadatirgus apmeklējumu, kas 20.aprīlī no plkst. 9:00 līdz 13:00 notiks Gulbenes centrālajā skvērā, Ābeļu ielā 2. Šis būs pirmais pavasara tirgus, kas pulcēs lielu skaitu stādu tirgotāju no visas Latvijas, tāpat arī varēs iegādāties produktus no vietējiem mājražotājiem un zemniekiem, un būs pieejami dažādi amatnieku darinājumi.

20.aprīlī aicinām apmeklēt Izglītojošu un interaktīvu centru “Dzelzceļš un Tvaiks” (Dzelzceļa iela 8), kur notiks tematiskās nodarbības “Lieldienās krāso nevis olas, bet gudro plastilīnu”. Tās no plkst. 11:00 līdz 12:00 un plkst. 16:00 līdz 17:00. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām pieteikties pa tālruni +371 25448661. Dalības maksa 3,00 EUR. Savukārt Gulbenes – Alūksnes šaursliežu dzelzceļš “Bānītis” 20.aprīlī aicina viesoties  Bānīša Zaķu ciemā un piedalīties saulaini apaļās aktivitātēs brauciena laikā plkst. 13:00 no Gulbenes dzelzceļa stacijas (Dzelzceļa iela 8). Brauciens notiks kopā ar tvaika lokomotīvi “Ferdinands”. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām rezervēt biļetes, zvanot pa tālruni +371 64473037 vai e-pastu: info@banitis.lv Neaizmirstiet paņemt līdzi savas Lieldienu olas, lai piedalītos olu ripināšanas čempionātā.

21.aprīlī Gulbenes centrālajā skvērā (Ābeļu ielā 2) plkst. 11:00 aicinām uz muzikālu rotaļprogrammu “Saldi krāsains Lieldienu brīnums”. Kopā ar Lieldienu zaķiem notiks olu ripināšana, krāsošana, dziedāšana un dejošana. Aicinām arī apskatīt Gulbenes pilsētas parkus un ielas, kurās atradīsiet lielas Lieldienu olas, zaķi un tauriņus.

Aktivitātes Gulbenes novadā

Šogad visos 13 pagastos Gulbenes novadā notiks dažādas Lieldienu aktivitātes, sākot jau ar 20.aprīli. Rankas pagastā Lieldienu jampadracis notiks jaunatklātajā atpūtas parkā “Lācītes” (“Lācītes”, Rankas pag., Gulbenes nov.), kad 21.aprīlī no plkst. 10:00 notiks Lieldienu tirdziņš, olu ripināšana un krāsošana, kā arī ģimeņu orientēšanās sacensības. Lizuma pils dārzā, kas atrodas pie Lizuma muižas pils, 21.aprīlī no plkst. 10:00 līdz 12:00 notiks kopīga Lieldienu ieskandināšana kopā ar folkloras grupu “’Āravieši” un Lizuma lauku kapelu, darbošanās radošajā darbnīcā kopā ar amatnieku kopu “Laipa”, kā arī olu ripināšanas un kaujas. 

Savukārt Litenes pagasta esošajā Pudeļu dārzā (Ainaži, Litenes pag., Gulbenes nov.) 21.aprīlī plkst. 12:00 notiks raibo Lieldienu svinēšana ar olu krāsošanu, ripināšanu, šūpošanos un citām atrakcijām gan lieliem, gan maziem. Tur pat arī varēsiet apskatīt interesantos vides objektus, kas veidoti no dažādām stikla pudelēm.  Stāmerienas tautas namā (Vecstāmeriena, Gulbenes nov.) 21.aprīlī plkst. 13:00 notiks Valmieras kinostudijas izrāde bērniem “Lieldienu stāsti”, un varēs darboties meistardarbnīcās, kur gatavos Lieldienu svētku dekorācijas un vēja dzirnaviņas.

Aicinām ikvienu Lieldienu brīvdienas apmeklēt Gulbenei un piedalīties pasākumos visā novadā. Informācija par visiem Lieldienu pasākumiem Gulbenes novadā pieejama www.gulbene.lv sadaļā Pasākumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *