• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Pirtniece Valda Vītola aicina uz sauso pērienu

 Pirtniece Valda Vītola, grāmatas „Pirtī mana dvēselīte ar Dieviņu runājās” autore, Jūs aicina uz sauso pērienu 6.martā plkst.18:00 Gulbenes novada bibliotēkā .

Valda Vītola ir pirtniece ar lielu pieredzi. Savā pirtī Galgauskas „Lazdukalnā” viņa ne tikai per un masē, bet talkā ņem arī tautasdziesmu vārda spēku – ar to viņa palīdz cilvēkiem atbrīvoties no ikdienas noguruma un negācijām.

Šajā tikšanās reizē pirtniece stāstīs par baltu zīmēm, par tautasdziesmu praktisko pielietojumu ikdienas dzīvē un pirts rituālos, par pirts slotu siešanu un dažādību, par zāļu tējām un skrubjiem. Klātesošajiem tiks dota iespēja arī pašiem uz savas ādas izbaudīt pēršanas procedūru, šoreiz – sausā veidā. Vērojot pirtnieces veikto rituālu, ikviens varēs pārliecināties par latviešu tautasdziesmu īpašo nozīmi. Kā saka pirtniece Valda Vītola – pēc pareiza pirts rituāla cilvēks jūtas kā parunājis ar pašu Dieviņu: „Ja tu no pirts iznāc laimīgs, it kā no jauna piedzimis, tad ir pareizs pirts rituāls bijis.”

Grāmatā „Pirtī mana dvēselīte ar Dieviņu runājās” autore dalās pieredzē, skaidro tautasdziesmās atrodamās norādes un atklāj, cik būtiska ir folkloras elementu izmantošana pirtī. Piedāvājot virkni tautasdziesmu, Valda Vītola akcentē vārda spēku, un piebilst: „Ja noder, ar mīlestību un prieku dalos ar visiem. „Raibus vien cimdus adu, raibas vien villainītes. Baltus cimdus tautām dalu, baltas domas domājot.” Grāmatu izdevusi „Vītola izdevniecība”.

Aicinām kopīgi izzināt tautasdziesmu un pirtsslotu zālīšu noslēpumus! Pirts smaržu un noskaņu piešķirsim, liekot lietā izdomu – paņemot līdzi pirts lietas: slotas, krāsainus dvielīšus, švammes, cimdus, cepures utml..

Ieeja pasākumā – bez maksas.

Iveta Krūmiņa,
Gulbenes novada bibliotēkas
Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *