• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Piesaki senioriem draudzīgos tūrisma objektus!

Vasara ir ceļojumu laiks, tāpēc aicinām ikvienu, apmeklējot tūrisma objektus (dabas objektus, parkus, pastaigu takas, muzejus u.tml.) Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā, būt vērīgiem un novērtēt, vai tajos ir īpaši padomāts par gados vecākiem apmeklētājiem, lai tie varētu droši un ērti piekļūt tūrisma objektam un labi justies to apskatot.

Nofotogrāfējiet senioriem draudzīgus tūrisma objektus (ne vairāk kā 3 objektus), kas atrodas Vidzemes plānošanas reģiona teritorijā, un fotogrāfijas kopā ar informāciju par objektiem (nosaukums, adrese) un īsu aprakstu, kāpēc, jūsuprāt, šis objekts ir senioriem draudzīgs, nosūtīt Vidzemes plānošanas reģionam elektroniski:aija.ruse@vidzeme.lv; vai pa pastu (J.Poruka iela 8-108, Cēsis, LV-4101, norāde: Senioriem draudzīgs tūrisma objekts). Fotogrāfiju iesniegšanas termiņš 2014. gada  15. augusts.

Aktīvākajiem fotogrāfiju sūtītājiem un oriģinālāko ideju iesniedzējiem balvā sniegsim iespēju iepazīt Amatas pagasta stāstus š.g. 4. oktobrī dodoties vienas dienas ekskursijā kopā ar novada stāstniekiem – vietējiem senioriem. Ceļojumā no Skujenes pagasta, caur Nītauri līdz par Drabešiem un Amatai, apmeklēsiet vietējās baznīcas, muižas, pilskalnus un dosieties nelielā pastaigā gar novada lepnumu – Amatas upi. Stāstnieki ļaus izjust novada garšu, ieelpot tā smaržu, dalīsies ar gadiem uzkrātiem pieredzes stāstiem, kas savijas ar novada vēsturi.

Konkursa rezultāti tiks prezentēti projekta Senioru tūrisma attīstība nomaļos reģionos “Tourage” reģionālajā konferencē par vides pieejamības jautājumiem tūrisma objektos, kā arī projekta noslēguma konferencē Briselē š.g. 18.septembrī.  Informācija par projektuhttp://www.vidzeme.lv/lv/projekti/senioru_turisma_attistiba_nomalos_regionos_tourage/

Konkursa mērķis ir veicināt interesi un izpratni par universālo dizainu tūrisma objektos.  Ar universālā dizaina jēdzienu saprot tādu produktu, vides, pakalpojumu un informācijas noformējumu un pasniegšanas veidu, kas būtu pieejams ikvienam bez nepieciešamības tos papildus uzlabot vai pielāgot atsevišķu cilvēku vajadzībām un ērtībām.  Vispārēja informācija par universālo dizainu internetā:http://www.videspieejamiba.lv/lat/universalais_dizains/

Papildus informācija par konkursa norisi – Vidzemes plānošanas reģiona projektu vadītāja Aija Rūse , aija.ruse@vidzeme.lv , mob. 26400288.

Projekts “Tourage” tiek finansēts no Eiropas Reģionālās attīstības fonda INTERREG IV C programmas. Projekts apvieno 11 partnerus no Bulgārijas, Somijas, Grieķijas, Ungārijas, Īrijas, Latvijas, Polijas, Slovākijas un Spānijas. Vadošais projekta partneris – Ziemeļkarēlijas reģions Somijā. Projekta “Tourage” mērķis ir veicināt reģionālo attīstību, popularizējot senioru tūrismu un aktīvu, veselīgu novecošanu. Projekta mērķis ir izglītot tūrismā iesaistītās puses (uzņēmumus, to darbiniekus, tūrisma informācijas centru darbiniekus, pašvaldību speciālistus utt.) un, ņemot vērā nākotnes tendences tūrismā un  labās prakses piemērus, veicināt senioru tūrisma attīstību.

 kkkkkooootour

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *