• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Piesaki savu dalību Mājas kafejnīcu dienā!

Arī šogad vasarā visā Latvijā norisināsies Mājas kafejnīcu dienas, kad ikvienam interesentam būs ļauts iepazīt vietējās garšas, kulināro mantojumu, iepazīt tradīcijas un baudīt tūrisma un kultūras piedāvājumu dažādos Latvijas novados. Gulbenes novadā šovasar Mājas kafejnīcu diena notiks 9.jūlijā. Leposimies ar vietu, no kuras nākam, ar mūsu tradīcijām, īpašiem ēdieniem, ar to, ko darām, ko ražojam, ko piedāvājam!

Tādēļ jau tagad ikviens, kas šajā dienā ir gatavs atvērt “mājas kafejnīcu” savā sētā, saimniecībā, viesu namā, mājas pagalmā, ir aicināts pieteikties un kļūt par šīs akcijas dalībnieku.

Mājas kafejnīcu diena ir lieliska iespēja popularizēt ceļotājiem savu piedāvājumu, prasmes, tradīcijas, ar kurām lepojamies, tāpēc gan Gulbenes novada ēdināšanas uzņēmumi, gan arī vietējie mājražotāji, saimnieces, ģimenes, ikviens, kas ikdienā nenodarbojas ar ēdināšanu vai viesu uzņemšanu, šajā dienā aicināts atvērt savas mājas, sētas, uzņēmuma durvis, kļūstot par kafejnīcu, cienājot viesus ar saviem īpašajiem ēdieniem, ļaujot baudīt jauku atmosfēru un kādas papildu aktivitātes. Ja jums patīk gatavot ēst un vēlaties izmēģināt spēkus viesu uzņemšanā, aicinām pieteikties, zvanot pa tālruni 26557582 vai rakstot uz e-pastu: dzeina.apsite@gulbene.lv līdz 11.aprīlim (ieskaitot).

Kas var kļūt par Mājas kafejnīcu?

  • esošs tūrisma uzņēmums, kas ikdienā nepiedāvā ēdināšanas pakalpojumus (apskates saimniecības, muzeji, viesu mājas u.c.);
  • esošs uzņēmums, kas sniedz ēdināšanas pakalpojumus, ar kādu īpašu šīs dienas ēdienu un piedāvājumu;
  • esošs uzņēmums jebkurā citā nozarē (zemnieku saimniecība, pārtikas ražotne, stādaudzētava u.c.);
  • vietējie iedzīvotāji savās mājās un sētās;
  • pašvaldību organizācijas (skolas, iestādes) un sabiedriskas organizācijas (biedrības, draudzes u.c.);
  • sadarbības modelis, savstarpēji vienojoties: (ēdināšanas uzņēmums + apskates saimniecība, uzņēmums + pašvaldība, u.c.).

Pēc pieteikumu saņemšanas tiks organizētas tikšanās, kuru laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar akciju un veicamajiem sagatavošanās darbiem, lai 9.jūlijā Gulbenes novada viesiem visi kopā radītu lielisku garšu un kultūras baudījuma ceļojumu mūsu novadā. Mājas kafejnīcu dalībniekiem notiks praktiskas apmācības, semināri, tiks sniegti ieteikumi viesu uzņemšanai un pasākuma organizēšanai, vienotai vizuālai identitātei un mārketinga aktivitātēm. Dalībnieki varēs arī saņemt atbalstu no organizatoriem un koordinatoriem. Mājas kafejnīcu dienas dalībnieki, kas nav uzņēmēji un ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji, saņems atļaujas no PVD un VID.

Mājas kafejnīcu dienu ideja ir aizgūta no Igaunijas, kur šādas dienas notiek jau vairākus gadus. Latvijā Mājas kafejnīcu dienas pirmo reizi tika rīkotas 2019.gadā. Tas ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, un to organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra un Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” sadarbībā ar vietējiem koordinatoriem. Pasākuma mērķis ieinteresēt tūristus iepazīt lauku dzīvi, atbalstīt vietējos uzņēmējus, veicināt vietējās produkcijas noietu. Gulbenes novadā mājas kafejnīcu dienu organizē Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”.

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *