Piemiņas zīme uzstādīta ap 1930.gadu Indrānu dzimtas kapos. Eņģelis stāv uz lodes segmenta – labā roka tam ir nedaudz ieliekta elkonī un pacelta augšup, bet ar lejup nolaisto kreiso roku tas it kā pietur priekšpusē novietoto 1,16 metrus augsto krusta vertikāli.
Kopš 2018.gada 13.novembra Litenes muižas parka apmeklētājus stalti un svinīgi sagaida komponista, fagotista un dzimuša litenieša Jāņa Vītoliņa piemiņas skulptūra.
Piemineklis celts 1928.gadā par tautas saziedotajiem līdzekļiem no skaldīta laukakmens. Meta autors – arhitekts Aleksandrs Birznieks, kurš bijis daudzu ievērojamu celtņu un interjeru līdzautors: Raiņa kapu vārti, Dziesmu svētku estrāde, koncertzāle Dzintaros u.c.
2001.gada 14.jūnijā Litenes kapos tika atklāts arhitektu Dinas Grūbes, Benitas un Daiņa Bērziņa, akmeņkaļu Ivara Feldberga un Sandra Skribnovska radītais memoriāls „Sāpju siena”, kas simbolizē 1941.gada nogalināto un izsūtīto karavīru atdusas vietu.
Litenes vārds uz laiku laikiem saistīts Latvijas vēsturē ar Latviešu armijas virsnieku traģisko likteni. Litenes pagastā, gleznainās Pededzes upes krasta priežu silā Latvijas brīvvalsts laikā 20.gs. 1930.gadu nogalē atradās Latvijas armijas vasaras nometne.
Piemineklis represiju upuriem, kuri tikai aizvesti no Gulbenes stacijas, atklāts 1999.gada 14.jūnijā, pretī stacijas ēkai. Idejas autors – tēlnieks Indulis Ranka.