• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Prezentēsim Gulbenes novadu izstādē „Reisen Hamburg” no 5.-9.februārim

Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) šogad Latvijas nacionālo stendu organizēs arī Vācijas pilsētā Hamburgā, kuras „Reisen Hamburg” ir viskuplāk apmeklētā nozares izstāde Ziemeļvācijā.

Latvijas nacionālais stends tiks organizēts Hamburgā, ņemot vērā TAVA veiktās aptaujas rezultātus, kuri skaidri apliecinājuši – nozare vēlas piedalīties „Reisen Hamburg”.  Stendā būs 14 darbavietas, un ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu tajā tiks pārstāvēta Jūrmalas pilsētas dome,biedrība „Kurzemes tūrisma asociācija”, Siguldas novada dome, biedrība „Vidzemes tūrisma asociācija”,Carnikavas novada Tūrisma informācijas centrs,Līvānu novada dome,Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde „Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs”,Latvijas viesnīcu un restorānu asociācija,Ķekavas novada pašvaldības Kultūras aģentūra,biedrība „Latvijas kempingu asociācija”, Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”, Latvijas Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”,SIA „Semerah Hotel Management” un SIA „Notikumu darbnīca”.

Latvijas nacionālais stends Vācijā tiek tradicionāli organizēts izstādē „ITB” Berlīnē. Arī šogad tā notiks, taču papildus izstādei „ITB” no 5. līdz 9. martam piedalīsimies vēl arī, kā minēts, „Reisen Hamburg”, „F.re.e.” Dienvidvācijas pilsētā Minhenē no 19. līdz 23. februārim, kur apmeklētāju skaits pārsniedz 110 tūkstošus, un darījumu tūrisma izstādē „IMEX” Frankfurtē no 20. līdz 22. maijam.

TAVA tūrisma tirgus speciāliste Anita Priedīte stāsta: „Abās uz gala patērētājiem vērstajās izstādēs – Hamburgā un Minhenē – Latvijas stends īpaši popularizēs dabas, veselīga dzīvesveida un aktīvā tūrisma iespējas. Protams, uzmanība tiks pievērsta arī Rīgai – šā gada Eiropas kultūras galvaspilsētai. Izstādē Hamburgā darījumu tūrisma programmā ir iekļauta Latvijas tūrisma prezentācija.”   

Izstāde „Reisen Hamburg” šogad notiks jau 37. reizi, un arī šoreiz, pēc rīkotāju paustā, tā būs gan vieta, kur pārdot sapņus, gan vieta, kur iedvesmoties, iegūt informāciju un lietpratīgu padomu, raugoties viens otram sejā, nevis anonīmi un bezpersoniski internetā.

Izstādes piedāvājumu spektrs būs ļoti plašs – īsa brīvdienu atpūta, atvaļinājumi ģimenēm kopā ar bērniem, pārgājieni un velotūrisms, ceļošana ar auto u. c. Par piedāvājumu gādās 960 firmas no 70 valstīm.

Tiek lēsts, ka apmeklētāju skaits varētu pārsniegt 70 tūkstošus.

Vācija ir augsti prioritārs Latvijas tūrisma tirgus. 2013. gada pirmajos trijos ceturkšņos Latviju apmeklēja vairāk nekā 107 tūkstoši vācu tūristu, atpaliekot vienīgi no krievu tūristu skaita. Vāciešu nakšņojumu skaits bija 208 tūkstoši nakšu, kas arī ir viens no lielākajiem ārvalstu tūristu nakšņojumu rādītājiem.

Sagatavojusi Inta Briede, TAVA (www.tava.gov.lvwww.latvia.travel) sabiedrisko attiecību speciāliste, tālr. 67358152; inta.briede@latvia.travel

Foto: PA “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *