• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Piedalies Pudeļu dārza veidošanā

Viss sākās ar vajadzību ierobežot lielo vēju, kas pūta cauri pagalmam, un tā no balzama pudelēm tika uzbūvēta sēta. Vējā tā gaudo, bet saulrietā – mirdz. Šis bija sākums Pudeļu dārza veidošanā Litenes pagastā.

Pudeļu dārza saimniece 13 gadu laikā ir izveidojusi 19 objektus. Pagājušajā vasarā tapa 6 lielākie objekti – tā bijusi darbīga vasara, dažkārt veidojot tos no agra rīta līdz vēlam vakaram. Tilta margu veidošanā pat līmeņrādis neesot izmantots, jo rokas jau zinājušas, kā darbu veikt. “Ekskursanti sakot, ka tās ir Dieva zīmes. Šis esot svēts tilts,” stāsta Pudeļu dārza saimniece Anna.

rzā arī ieraudzīsiet ezīti, suņu būdu, stārķa ligzdu uz veca skursteņa, latvju zīmju salu un citus objektus. Viens no lielākajiem objektiem ir buru laiva, kas ir veidota no 150 šampānieša pudelēm.

Izveidotie vides objekti priecē ne tikai apmeklētājus, bet arī ikdienā ir noderīgi saimniecībā. Piemēram, siltumnīca, kuras pudeļu veidotais pamats, saulē mēdz tik labi sakarst, ka pavasaros tomāti nenosalst. Arī bišu strops ir veidots, lai paslēptu ūdens sūkni pie dīķiem.

Pudeļu dārza saimniecei ir idejas papildināt dārzu: ar bāku, lai laiva zinātu, kurp doties un labirintu – lai pastaiga pa dārzu būtu vēl interesantāka. Lai to īstenotu, ir vajadzīgas šampānieša pudeles. Savukārt dīķa malas vēlās papildināt ar laternām, kas tiktu veidotas no balzama pudelēm.

Tādēļ aicinām ikvienu iesaistīties Pudeļu dārza veidošanā un tīras, tukšās šampānieša un balzama pudeles nest uz Aģentūru, Ābeļu ielā 2, Gulbenē. Stikla pudeles variet nogādāt arī saimniecei, sazinoties pa tel. 20214139. Pudeļu dārzu atradīsiet uz autoceļa Litene – Alūksne (P43) 1.kilometrā, ceļa malā meklējot lielu stikla pudeli.

Kļūstiet par daļu no Pudeļu dārza veidotājiem, lai idejas ātri pārtop par jauniem vides objektiem saimnieces dārzā.

 

 

 

 

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *