• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Pasaules slavenākie delveri Makss un Morics!

makssGulbenes kultūras centrā 26.martā pulksten 11.00 savus niķus un stiķus izstrādās pasaules slavenākie delveri Makss un Morics, kuru tēlos iejutīsies Latvijas Leļļu teātra aktieri Artūrs Putniņš un Daumants Švampe.

Iestudējuma varoņi ir jau pieauguši un kļuvuši nedaudz prātīgāki, bet piekrituši izstāstīt savas dzīves neparastākos atgadījumus ar visām no tā izrietošajām sekām. Aktieri stāstīs un rādīs puišeļu nedarbus gan ar leļļu, gan citu rekvizītu palīdzību. Izrāde tiek veidota, respektējot Vilhelma Buša oriģinālo darbu, tā kompozīciju un ilustrācijas.

Leļļu teātra aktierim, režisoram Edgaram Kaufeldam šis būs ceturtais iestudējums Leļļu teātrī. Savā radošajā komandā viņš ieaicinājis arī mākslinieci Ievu Ozoliņu, ar kuru kopā 2012. gadā iestudēta izrāde „Jampadracis Ziemassvētkos”, scenogrāfu Uģi Bērziņu, kurš veidojis ne vienu vien leļļu izrāžu skatuvisko ietērpu, kā arī mūziķi, grupas „Dzelzs Vilks” solistu Juri Kaukuli, kurš jau daudzu gadu garumā sadarbojas ar skatuves mākslas pārstāvjiem.

Režisors uzsver: „Stāstu par Maksu un Moricu es neuztveru kā didaktisku un pamācošu. Manuprāt, tā autors patiesībā vairāk simpatizē abiem nerātņiem, tādēļ izrāde būs kā pieaugušā Maksa un Morica atskats uz paveiktajiem nedarbiem ar savu tiesu fantāzijas un izpušķojumiem.” Mēģinājums skatīt stāstu citā griezumā un ārpus pieņemtā rāmja lielā mērā noteicis mākslinieku un komponista izvēli. „Ar Ievu kopā strādājām pie „Jampadrača Ziemassvētkos” un jau tad sapratu, ka man viņa patīk kā personība – brīvi domājoša multi māksliniece. Juris Kaukulis arī ir cilvēks ar plašu domāšanu, kam nepatīk ievērot „rāmjus”. Savukārt scenogrāfs Uģis Bērziņš ilgstošajā sadarbībā ar mūsu teātri ir parādījis, ka lieliski izjūt leļļu teātra skatuves specifiku un nianses,” stāsta režisors.

Biļetes uz izrādi iegādājamas iepriekšpārdošanā Gulbenes kultūras centra kasē.

Ieeja : Eur 2.- ; 1,-

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *