• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch
Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

BĀNĪTIM – 115

01.09.2018

Tradicionāli katru septembra pirmo sestdienu aicinām ikvienu doties uz Gulbenes novadu, kad notiek vērienīgi svētki vienīgajam, regulāri kursējošam šaursliežu dzelzceļa Bānītim, kas ikdienu cilvēkus nogādā no Gulbenes uz Alūksni. Šogad tas svinēs savu 115.dzimšanas dienu, kad arī notiks Izglītojoša un interaktīva centra “Dzelzceļš un Tvaiks” atklāšana Gulbenes dzelzceļa stacijā.

Iepazīstieties ar svētku programmu Gulbenes dzelzceļa stacijā un Stāmerienes stacijā.

Bānīša svētku programma Alūksnes novadā – no plkst. 13:50 Bānītis tiks sagaidīts Kalnienas stacijā, kur notiks lustīga dancošana kopā ar Alūksnes novada amatierkolektīviem, cienāšanās ar Gulbenes novada mājražotāju labumiem. Plkst. 14:25 Bānītis tiks sagaidīts Papardes stacijā, kur notiks lokomotīves dzirdīšana, muzicēšana kopā ar E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas orķestri, cienāšanās ar Alūksnes novada mājražotāju labumiem. Plkst. 14:55 no Umernieku stacijs līdz Alūksnes stacijai notiks sadziedāšanās lustes kopā ar Alūksnes un Gulbenes muzikantiem. Plkst. 15:20 Bānītis tiks sagaidīts Alūksnē un kopā ar dziedātāju Ainaru Bumbieri dosies muzikālā ceļojumā “No sirds uz ziedu”.

Plkst. 15:40, kad Bānītis aties no Alūksnes stacijas, Gulbenes un Alūksnes muzikanti pavadīs līdz Umernieku stacijai. Plkst. 16:20, kad Bānītis pienāks Papardes stacijā, E.Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas orķestris sagaidīs kopā ar Alūksnes novada mājražotāju labumiem, savukārt plkst. 17:00 Bānīti sagaidot Kalnienas stacijā, notiks dejas kopā ar Alūksnes novada amatierkolektīviem un cienāšanās ar Gulbenes novada mājražotāju labumiem.

Alūksnes stacijā no plkst. 14:30 līdz 17:30 notiks “Svinību dienas ceļojuma” aktivitātes, GIF fotostudijas fotoatrakcija KASTEKUST, koncerts ar dziedātāju Ainaru Bumbieri, Valmieras Drāmas teātra aktieri Māri Bezmeru, Alūksnes novada amatierkoletīviem u.c. Stacijās pasākumi ir bez maksas.

Lai svētkos varētu baudīt braucienu ar Bānīti no Gulbenes uz Alūksni, biļetes aicinām iegādāties jau laikus, sazinoties pa tālruni +371 64473037. Tā kā vietu skaits Bānītī ir ierobežots, svētku viesus no Gulbenes uz Stāmerienu nogādās arī bezmaksas autobusi, kas no Gulbenes dzelzceļa stacijas uz Stāmerienu dosies plkst. 13:00, bet no Stāmerienes stacijas uz Gulbeni – plkst. 18:00. Ar precīzu Bānīša kursēšanas laiku 1.septembrī variet iepazīties šeit.

Svētku laikā, Stāmerienā notiks amatnieku tirdziņš, tādēļ aicinām ikvienu tirgoties gribētāju pieteikties zvanot pa tālruni 22017391.

1.septembrī no Rīgas uz Gulbeni kursēs arī vilciens, tā atiešanas laiks no Rīgas centrālās stacijas būs plkst. 08:03 (ienāk Gulbenē plkst. 11:27), bet no Gulbenes dzelzceļa stacijas aties plkst. 18:30 (Rīgā ienāk plkst. 21:56).

Aicinām ikvienu izbaudīt Bānīša 115. dzimšanas dienu Gulbenē un Stāmerienā, piedaloties dažādās aktivitātēs, iepazīstot jauno Izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”, baudot koncertus un priekšnesumus, kā arī lustējot nakts ballē.

Bānīša svētku organizatori vēlas informēt, ka pasākums tiks filmēts un fotografēts, un materiāli var tikt izmantoti publicitātes vajadzībām.

Details

Date:
01.09.2018
Event Category:

Venue

Gulbenes dzelzceļa stacija
Dzelzceļa iela 8
Gulbene, Latvija
+ Google Map