• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja atklātā krājumu glabātuve “Klēts”

Vecgulbenes muižas klēts celta 19.gadsimta otrajā pusē kā labības uzglabāšanas ēka – magazīna. Tajā glabāja Vecgulbenes pagasta zemnieku labības rezervi – nodrošinājumu neražas gadiem un citām nelaimēm. 20.gadsimtā pēc agrārās reformas, ēka tiek izmantota kā noliktava dažādām saimnieciskām vajadzībām (armija, kolhozs utt.). No 1982.gada klēts ir Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja atklātā krājuma glabātava.

2015.gada maijā īstenots projekts „Vecgulbenes muižas klēts – lauku mantojuma glabātāja”, kura laikā izgatavota rokas dzirnavu replika un restaurēti 4 metāla darba rīki, kuri tikuši plaši izmantoti meža darbos, un trūkstošās detaļas virvju vijamajam ratam un vijamajam aparātam. Atklātajā krājuma glabātavā izvietota tiešas skaņas audio sistēma, kas rada konkrētas skaņas atbilstoši ekspozīcijas tematikai, radot sajūtu muzeju. Projekts veicinājis lauku kultūrvēsturiskā mantojuma uzglabāšanas un eksponēšanas kvalitāti un izmantošanu muzejpedagoģisko programmu realizācijā.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja atklātajā krājuma glabātavā Vecgulbenes muižas klētī apmeklētājiem pieejamas vairāk nekā 1300 vienības, kas aplūkojamas pastāvīgajā ekspozīcijā “Tautsaimniecība”.

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena–Piektdiena: 10:00–17:00
Sestdiena: 10:00–14:00,
Svētdienās: 10:00–14:00 (no 15.maija līdz 15.septembrim)
Apmeklētājiem, lai iepazītos ar krājumu:
darbdienās: 8:00–17:00 (iepriekš saskaņojot).