• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

“TĀLAVAS SIDRS”

“Tālavas sidra” ražotne atrodas Gulbenē – vietā, kas līdz 1224. gadam ietilpa seno latgaļu zemē Tālavā.

Ražotne atrodas Gulbenē – Vecgulbenes muižas saimniecības ēkā. Darbu pie pirmās sidra partijas “Tālavas sidra” saimnieki uzsāka 2012.gadā. Sidrs tiek darināts tikai no vietējām izejvielām – Vidzemē audzētiem āboliem. Sidrs zemā temperatūrā tiek nogatavināts vairāku mēnešu garumā, lai iegūtu sev raksturīgo garšu.

Tālavas sidrs darina pussausus, pussaldus un saldus sidrus, karstos dzērienus, ābolu brendiju un sulas. 
Ražotnē iespējams izprast dzēriena gatavošanas procesu, iepazīties ar ražošanas metodēm, kā arī nodegustēt visu uzņēmuma produkciju.
Ekskursijas ar iepriekšēju pieteikšanos iespējamas katru dienu 9:00 – 18:00. 

 

Ieejas maksa: Cena – 8 EUR/pers. vai minimums 50 EUR, ir iekļautas uzkodas.

“Tālavas sidrs” kopā ar biedrību “Lauku ceļotājs” un citiem Latvijas sidrdariem ir iesaistījušies jauna tūrisma piedāvājuma “Sidra ceļš” izstrādē. „Sidra ceļš” aicina ceļojumā, lai iepazītos ar daudzveidīgo sidra pasauli Latvijā – sidra stiliem, sidra baudīšanas tradīcijām un sidra gatavošanas niansēm. Tas vedina paviesoties dārzos un sidra darītavās no ābeļziedu skaistuma pavasarī līdz ābolu smaržai rudenī, iegriezties pie saimniekiem, kas īsto Latvijas ābolu sidru ceļ galdā savās viesu mājās, vai to aicina izgaršot sidra svētkos. Sidra darīšana ir dzīvesveids, un sidrdarus vieno pārliecība, ka šis spirgtais dzēriens ir pelnījis gan reprezentēt mūsu valsti svinīgās pieņemšanās, gan bagātināt un izcelt ēdiena garšu vakariņās.

Katru dienu no plkst. 9:00-18:00
Ekskursijām jāveic laika rezervācija vismaz 1 dienu iepriekš.