• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Briežu dārzs “MEŽSĒTAS”

Ap Pededzes vidusteci aptuveni 200 hektāru lielā platībā izvietojusies šķirnes briežu audzētava “MEŽSĒTAS” Stradu pagastā. „Mežsētās” iespējams ne tikai aplūkot un pabarot briežus, bet arī nakšņot viesu mājā. Pieejama arī sauna, grils un lapene pikniku rīkošanai. Domājot par infrastruktūras uzlabošanu, 13 hektāru lielā platībā izrakti dīķi, kuros audzētas dažādu sugu zivis – sami, karpas, līņi, zuši un citas – par noteiktu samaksu iespējams makšķerēt.

„Mežsētu” teritorijā izvietoti 15 skatu torņi. Viens no torņiem atrodas arī uz tilta, kas pāri Pededzei savieno Gulbenes un Balvu novadus. Pār tiltu briežus pārdzen uz vasaras ganībām un ļauj tūristiem priecāties par skaisto ainavu. Auru laikā, kas ilgst no septembra līdz novembrim, reizēm ir iespēja vērot briežu buļļu cīņas, savukārt bērni noteikti priecāsies par iespēju pavisam tuvu apskatīt mīlīgos stirnu buciņus.

Pirms došanās uz briežudārzu, vēlams piezvanīt un saskaņot apmeklējuma laiku, jo nereti brieži vispirms ir jāatved no tālajām ganībām, lai tos būtu iespējams aplūkot. Iespējams nolīgt gidu, kas pastāsta par briežiem, to šķirnēm, audzēšanas un medību īpatnībām. Suvenīru veikalā interesenti var iegādāties dažādas medību trofejas.

Piedāvājumā:

-nakšņošana (12 personas);

-svinību telpa (līdz 20 personām);

-pirts;

-makšķerēšana zivju dīķos;

-telšu un piknika vietas;

-peldvieta;

-briežu dārza apskate;

-peintbols;

-safari izbrauciens pa briežu dārza teritoriju.