• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Riteņu parks un Litenes ritenis

Jau izsenis par Litenes simbolu tiek dēvēts ritenis (no dziesmas “Uz Liteni, uz Liteni ar vecu koka riteni”), tādēļ tika nolemts, ka simbols – ritenis ir jāīsteno dzīvē. Litenes pagasta pārvalde izsludināja ideju konkursu par vides objektu – ritenis. Konkursā tika iesniegta 21 ideja un apraksti par iespējamajiem riteņiem, to atrašanās vietām. Žūrija – tūrisma speciālisti un pārvaldes iestāžu darbinieki izvērtēja iesniegtās idejas un atzina, ka visiem riteņiem ir kas kopējs un tas ir riteņa rats.

Objekts ir kā laika vēstnesis, kuru  uz adventes laiku rotā uguntiņas vai uz Lieldienām krāsainas lentes. Tas vēstī, ka riteņa rats griežas uz riņķi – tā griežas un viens aiz otra iet gadalaiki, mēneši, laiks… un līdz ar laiku mainās apkārtne un mēs.

Objektu izgatavoja litenietis Guntis Vaskis. Riteņa diametrs ir 3,80 metri un tas izgatavots no metāla.

2014.gada 5.jūlijā Litenē notika Gulbenes Novada svētki, šajos svētkos visi novada pagasti Litenei uzdāvināja vides objektus – riteņus. Pavisam riteņu parkā apskatāmi 13 dažādi riteņi. Riteņu parkā apmeklētāji var apskatīt, cik bagāta var būt cilvēku izdoma, izveidojot tik dažādus riteņus.

Litenes pagasts, Gulbenes novads