• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Rankas muiža

Tagadējā Rankas muižas centra veidošana, domājams, sākusies pēc 1724.gada. Muižas dzīvojamā ēka celta ap 18.gadsimta vidu un vēlāk vairākkārt paplašināta. Plašākās pārbūves notikušas no 1836. līdz 1866.gadam, kad pils iekštelpu plānojums, interjers un fasādes tika izveidotas atbilstoši tā laika valdošajam klasicisma stilam. Pēc 2. Pasaules kara pils, kas atradās gandrīz drupu stāvoklī, tika piešķirta Rankas Lauksaimniecības skolai, kas mēģināja ēku atjaunot, taču divos ugunsgrēkos – 1986. un 1990.gadā pils tika izpostīta. Daļēji saglabājušās kalpu mājas, kūtis, klētis, dārznieka māja, “brūzis” u.c. ēkas. Kopš 2013.gada ieguldīts milzīgs darbs, lai Rankas muižas kompleksu atjaunotu un izveidotu par sakārtotu, tīru vidi. Teritorijā notiek atjaunošanas darbi muižas teritorijas ēkām.

Ekskursija  pa Rankas muižu iekļauj visu telpu apskati: recepciju, antīko automašīnu un priekšmetu izstādi, mākslas galeriju, bibliotēku un Romas katoļu kapelu, kā arī muižas 8,4 hektārus plašo parku ar trīs dīķiem.

Muižas teritorijā fotografēt ATĻAUTS, bet lūgums likt “tag” @rankasmuiza gan Facebook, gan Instagram jūsu uzņemtajām fotogrāfijām. Labākās tiks pārpublicētas Rankas muižas sociālajos tīklos.

Darba laiks

Pirmdienās: slēgts
Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās: piesakot apmeklējumu pa tālruni 29435542
Sestdienās, svētdienās: 11:00 – 19:00

 

Citi pakalpojumi

Muižas komplekss ir pieejams dažādu klientu vajadzībām. Reizi mēnesī kapelā notiek Sv. Mise. Parku vai balto zāli ir iespējāms izīrēt kāzu pasākumiem. Bibliotēku un mazo zāli iespējams izīrēt semināriem un mazākiem pasākumiem. Regulāri tiek rīkoti arī koncerti gan muižas parkā, gan koncertzālēs. Muižas kafejnīcā apmeklētājiem ir iespēja iedzert kafiju, tēju, kā arī paēst siltas pusdienas.

Iespējams izīrēt ģimenes māju, luksus vai standarta numuriņus nakšņošanai un mierīgai atpūtai.

Luksus numurs: 180€ nakts 2 personām
Standarta numuri: 140€ nakts 2 personām
Standarta numurs ar jumta loga balkonu: 170€  nakts 2 personām
Ģimenes māja: 250€ nakts max. 5 personām
Cenā iekļautas brokastis

Sīkāka informācija: www.rankasmuiza.lv vai https://www.facebook.com/rankasmuiza

Ieejas maksa: 

Pieaugušajiem: 5,00 Eur

Skolas vecuma bērniem: 2,00 Eur

Biļetes cenā iekļauta telpu un parka apskate.

Tikai parka apskate: 3,00 Eur