• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Rankas muiža

Tagadējā Rankas muižas centra veidošana, domājams, sākusies pēc 1724.gada. Muižas dzīvojamā ēka celta ap 18.gadsimta vidu un vēlāk vairākkārt paplašināta. Plašākās pārbūves notikušas no 1836. līdz 1866.gadam, kad pils iekštelpu plānojums, interjers un fasādes tika izveidotas atbilstoši tā laika valdošajam klasicisma stilam. Pēc 2. Pasaules kara pils, kas atradās gandrīz drupu stāvoklī, tika piešķirta Rankas Lauksaimniecības skolai, kas mēģināja ēku atjaunot, taču divos ugunsgrēkos – 1986. un 1990.gadā pils tika izpostīta. Daļēji saglabājušās kalpu mājas, kūtis, klētis, dārznieka māja, “brūzis” u.c. ēkas. Kopš 2013.gada ieguldīts milzīgs darbs, lai Rankas muižas kompleksu atjaunotu un izveidotu par sakārtotu, tīru vidi. Teritorijā notiek atjaunošanas darbi muižas teritorijas ēkām.

Ekskursija  pa Rankas muižu iekļauj visu telpu apskati: recepciju, antīko automašīnu un priekšmetu izstādi, mākslas galeriju, bibliotēku un Romas katoļu kapelu, kā arī muižas 8,4 hektārus plašo parku ar trīs dīķiem.

Muižas teritorijā fotografēt ATĻAUTS, bet lūgums likt “tag” @rankasmuiza gan Facebook, gan Instagram jūsu uzņemtajām fotogrāfijām. Labākās tiks pārpublicētas Rankas muižas sociālajos tīklos.

Lielākas grupas lūgums pieteikt ekskursiju pa tālruņiem: 29435542, 29420502

Ieejas maksa: 

Pieaugušajiem: 5,00 Eur

Skolas vecuma bērniem: 2,00 Eur

Biļetes cenā iekļauti gida pakalpojumi!

Tikai parka apskate: 3,00 Eur

SONY DSC

SONY DSC

ranka3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

rm-4-2

 

 

 

 

 

 

rm1-2

rm2-2

 

 

 

 

 

 

 

rm3-2

rm5-2