• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Pa zaļo dzelzceļu no Gulbenes uz Jaunpiebalgu

Lejupielādēt PDF

Zaļo dzelzceļu maršruti jeb maršruti, kas iet pa kādreizējām dzelzceļa līnijām, kļūst arvien populārāki. Šī ir lieliska iespēja ne vien aktīvi pavadīt laiku, dodoties velobraucienā vai garākā pārgājienā, bet arī izzināt Latvijas dabas skaistumu, aplūkot apkārtnes ainavas un nolūkot interesantas vietas, kur atgriezties vēl kādreiz.

Šoreiz aicinām doties velobraucienā pa zaļo dzelzceļu no Gulbenes uz Jaunpiebalgu. Maršrutā nomaldīties nekur nevar, tas ir marķēts un Latvijas un Igaunijas projekta “Zaļie dzelzceļi” gaitā vēl tiks papildināts ar atpūtas vietām un informatīvajiem stendiem. Par zaļajiem dzelzceļiem vairāk vari uzzināt mājaslapā: https://greenrailways.eu/. Turpat ir pieejama arī maršruta karte: https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1RdUusqSE31dL01KgQFmVJIf3Ku9UOi_b&ll=57.0378948388011%2C25.383416380943544&z=8

 

Maršruta sākumpunkts: Gulbene (vari pats brīvi izvēlēties, no kuras vietas Gulbenē startēt)

Maršruta galapunkts:  Jaunpiebalga (finišējot Jaunpiebalgas veikalā palutini sevi ar kādu saldējumu, bet ja vēl pietiek spēka – vari turpināt braukt pa zaļo dzelzceļu līdz pat Ieriķiem.

Maršruta garums: 45 kilometri

Maršruta ilgums: apmēram 4,5 stundas, braucot ar ātrumu 10 km/h

Maršruta segums: grants un zemes ceļš

Atpūtas vieta: koordinātas – 57.174527, 26.554358; kā atpūtas vietu var izmantot arī vietu pie tilta pār Tirzas upi, koordinātas – 57.17412, 26.52473

Braucot varēsi vērot gan neskartas un burvīgas mežu un lauku ainavas, gan arī ielūkoties kādā lauku viensētas, lielākas vai mazākas saimniecības ikdienas dzīves ainā, no malas pavērot, kā rit dzīve zaļajam dzelzceļam tuvumā esošajos ciematos, kā arī apskatīt vietas un ēkas, kur reiz bijušas stacijas šajā dzelzceļa līnijā. Ja būsi vērīgs, noteikti manīsi kādu stirnu, zaķi vai lapsu, un tavu braucienu pavadīs vesels putnu koris.