• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Jaungulbenes vēsturiskais namiņš

Jaungulbenes vēsturiskais namiņš ir iekārtots vēsturiskā ēkā, kas celta 1887.gadā un sākotnēji kalpojis kā poniju stallis, bet vēlāk pārtapis par “vešas māju”. Vēsturiskajā namiņā ir aplūkojamas senās fotogrāfijas, kuras liecina par tā laika dzīvi, kad Jaungulbenes pilī dzīvoja Pauls fon Tranzē-Rozeneks ar savu ģimeni. Namiņā ir iekārtotas vairākas telpas: Zaļais salons, kurā var iegādāties suvenīrus; Muzeju telpa ar senajām fotogrāfijām; Zilais salons, kurā skan senā mūzika; Vešerienes stūrītis, kurš aicina apmeklētājus iejusties vešerienes lomā, un Sarkanais salons – baroneses atpūtas telpa, kurā var iejusties senajā pagātnē, malkojot kafiju pie kamīna.

Maksa par vēsturiskā namiņa apmeklējumu:

pieaugušajiem – 2,50 EUR,

skolēniem, studentiem un pensionāriem – 1,50 EUR.

Gida pakalpojumi: 3 EUR (no 1- 6 cilvēkiem).

Darba laiks:

Pirmdiena: slēgts
Otrdiena: slēgts
Trešdiena: slēgts
Ceturtdiena: slēgts
Piektdiena: 12:00–17:00
Sestdiena: 12:00–17:00
Svētdiena: 12:00-17:00

Vēsturiskā namiņa apmeklējumu var pieteikt arī citās dienās, zvanot iepriekš pa tālruni  29617521.

Nedēļas nogalēs ir iespējams arī pieteikt ekskursijas – pastaigu pa Jaungulbenes pils barona stādīto parku. Iespējams ir iziet mazo apli, aplūkojot 5 apskates objektus (maksa: 3 EUR) vai arī lielo apli ar 12 apskates objektiem – Leļļu mājiņa, Mīlas saliņa, Mistiskais ozols, Dārznieku namiņš u.c. (maksa: pieaugušajiem – 5 EUR; skolēniem, pensionāriem – 4 EUR).

Ir iespējams pieteikt arī ekskursiju (12 apskates objekti) + vēsturiskā namiņa apmeklējumu, maksa: pieaugušajiem: 6 EUR; skolēniem, pensionāriem – 5 EUR.

Apmeklētājiem ir iespēja pasūtīt kafiju. Pieejama āra terase, to iespējams arī iznomāt uz svinībām.

Vešas māja, Jaungulbenes pagasts, Gulbenes novads
+371 29617521