• Latviešu valoda
 • Русский
 • English
 • Eesti
 • Deutsch

Izglītojošs un interaktīvs centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”

Izglītojošais un interaktīvais centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā – vēsturiskā ēkā, kas ir Latvijas kultūrvēsturiskā un industriālā mantojuma attīstības liecība. Dodoties ekskursijā, ir iespēja izzināt vēsturisko mantojumu gan ekskursiju vadītāju stāstos, gan apskatot vēsturiskos eksponātus, kā arī ar centrā izvietotajām 30 interaktīvajām ierīcēm izzināt nozares attīstību un nākotnes tendences.

Centrs paredzēts dažādu vecumu mērķauditorijai – pirmsskolas, vispārizglītojošajām, profesionālajām izglītības iestādēm, ģimenēm ar bērniem, uzņēmumu kolektīviem un ikvienam interesentam.

Apmeklētāji var kļūt par mašīnistu, kā arī iegūt biļeti braucienam uz sev izvēlētu sapņu galamērķi vai fotogrāfiju kā vēsturiskās lokomotīves vadītājam, var prātot, kā lokomotīvei ātrāk nokļūt depo, izmantojot pēc iespējas mazāk pārmiju, veikt uzdevumus, lai piekrautu vagonu, iepazītu dzelzceļa profesijas, uzzinātu par lokomotīvju attīstību un pasaulē modernāko un ātrāko vilcienu. Centrā ir iespēja noskaidrot, izmēģināt un redzēt, kā darbojas dīzeļdzinējs, trīša mehānisms un izbaudīt daudzas citas aizraujošas aktivitātes. Paši mazākie centra apmeklētāji var darboties bērnu rotaļu stūrītī, iepazīstot un izzinot daudzas lietas, kas saistītas ar dzelzceļu.

Izglītojošs un interaktīvs centrs “Dzelzceļš un Tvaiks” ir lieliska vieta, kur svinēt dzimšanas dienas vai citus svētkus, kurus var papildināt ar tematiskajām nodarbībām profesionālu centra darbinieku vadībā un izmēģināt izlaušanās istabas spēli “Perons 13”.

Centrā darbojas suvenīru veikaliņš, kur iespējams iegādāties dažādus ar dzelzceļa tematiku  un Gulbenes novadu saistītus suvenīrus, kā arī amatnieku darinājumus – Laimdotas Kliesmetes, Ingas Pērkons un Ievas Anžes keramikas izstrādājumus, kartiņas ar Jūlija Madernieka rakstiem, no otrreizēji pārstrādāta papīra darinātas dāvanu aploksnes, koka izstrādājumus.

No Gulbenes dzelzceļa stacijas kursē arī Gulbenes elektrovilcieniņš (maijs–septembris), kas nepilnu stundu garā braucienā, ļaus apskatīt un iepazīt skaistākās Gulbenes pilsētas vietas, bet vilcieniņa vadītājs-gids pastāstīs dažādus faktus par pilsētas vēsturi un attīstību.

 

 

Līdzās stacijai, otrpus sliedēm Jūs gaidīs SIA “Gulbenes-Alūksnes bānītis”, piedāvājot ekskursijas pa bānīša depo, izbraucienus ar rokas, koka un velo drezīnām un citus aizraujošus pasākumus.

Kontakti: 

Dzelzceļa iela 8, Gulbene Tel. +371 25448661

E-pasts: turists@gulbene.lv

www.facebook.com/dzelzcelsuntvaiks

IIC “Dzelzceļš un Tvaiks” darba laiks:

 • Pirmdiena: 10:00-18:00
 • Otrdiena: 10:00-18:00
 • Trešdiena: 10:00-18:00
 • Ceturtdiena: 10:00-18:00
 • Piektdiena: 10:00-18:00
 • Sestdiena: 10:00-18:00
 • Svētdiena: 10:00-15:00

Ekskursijas citā laikā vēlams pieteikt, sazinoties pa tālr. +371 25448661

IIC “Dzelzceļš un Tvaiks” ieejas maksa:

Pieaugušajiem 6.50 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem
un personām ar invaliditāti
5.00 EUR
Bērniem no 4 līdz 6 g.v. 2.50 EUR
Ģimenes biļete 13.00 EUR
Izlaušanās istabas spēle “Perons 13” 25.00 EUR (grupa līdz 5 cilvēki)