• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Ingas un Jāņa Nagļu daiļdārzs

Dārzs saimniecībā „Kalmes” Lejasciema pagastā ir visas Nagļu ģimenes, taču galvenokārt saimnieces Ingas lolojums. Neskatoties uz to, ka šajā dārzā atrodamas neskaitāmas mūžzaļo augu šķirnes un dažnedažādi citi ziedi, Inga īpašu uzmanību velta katram no tiem. Kā atzīst pati saimniece, lai dārzs priecētu acis gadu no gada, katram augam ir jāpievērš individuāla uzmanība – tas jāaprūpē un jāseko līdzi tam, kā augs attīstās un vai tam nekā netrūkst, tikai tad ir sagaidāms arī rezultāts!

„Kalmēs” dārzu komplekss veidots, vadoties pēc Ingas sajūtām un redzējuma par to, kā visam jāizskatās, nevis sekojot jaunākajiem trendiem ainavu arhitektūrā. Galvenais nosacījums dārza izveidē „Kalmēs” ir – lai pašiem saimniekiem būtu patīkami mielot acis par skaistumu visapkārt, nevis lai apmierinātu skarbākos daiļdārzu kritiķus. Tas piešķir šim dārzam to patīkamo auru, ko var sajust uzreiz, ienākot pa saimniecības vārtiem – visapkārt valda miers, kārtība, ar savu skaistumu acis priecē koši ziedi un kopējo formu veido akurāti apcirpti mūžzaļie augi. Daiļdārzs „Kalmēs” nemitīgi mainās, jo saimniece Inga ik gadu to papildina ar jauniem stādiem, kas iegādāti dažādās stādu izstādēs.

Īsumā saimniecību „Kalmes” varētu raksturot šādi – tā ir skaista un sakopta vieta, kur valda īstena māju sajūta un ģimeniskums, jo viss tiek darīts pašu čaklajām rokām.

Inga un Jānis Nagļi Inga un Jānis Nagļi (2)