• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Ingas un Jāņa Nagļu daiļdārzs

Dārzs saimniecībā „Kalmes” Lejasciema pagastā ir visas Nagļu ģimenes, taču galvenokārt saimnieces Ingas lolojums. Neskatoties uz to, ka šajā dārzā atrodamas neskaitāmas augu un ziedu šķirnes, Inga īpašu uzmanību velta katram augam. Lai dārzs priecētu acis gadu no gada, katrs augs ir jāaprūpē un jāseko līdzi tam, kā attīstās un vai tam nekā netrūkst – tikai tad ir sagaidāms rezultāts!

„Kalmēs” dārzu komplekss veidots, vadoties pēc Ingas sajūtām un redzējuma par to, kā visam jāizskatās, nevis sekojot jaunākajiem trendiem ainavu arhitektūrā. Galvenais nosacījums dārza izveidē – lai pašiem saimniekiem būtu patīkami mielot acis par skaistumu visapkārt, nevis lai apmierinātu skarbākos daiļdārzu kritiķus. Tas piešķir šim dārzam to patīkamo auru, ko var sajust uzreiz, ienākot pa saimniecības vārtiem – visapkārt valda miers, kārtība, ar savu skaistumu acis priecē koši ziedi un kopējo formu veido akurāti apcirpti mūžzaļie augi. Daiļdārzs „Kalmēs” nemitīgi mainās, jo saimniece Inga ik gadu to papildina ar jauniem stādiem, kas iegādāti dažādās stādu izstādēs.

Īsumā saimniecību „Kalmes” varētu raksturot šādi – skaista un sakopta vieta, kur valda īstena māju sajūta un ģimeniskums, jo viss tiek darīts ar pašu čaklajām rokām.

Kalmes, Lejasciema pagasts, Gulbenes novads
+371 29372944