• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Notiek ekskursiju vadītāju/gidu kursi

Vakar, 24.aprīlī, norisinājās Gulbenes novada pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” organizētie ekskursiju vadītāju/gidu kursi.

Šogad kursus pasniedza pieredzējuši speciālisti tūrisma nozarē: Vidzemes augstskolas lektors un SIA “Impro ceļojumi” ekskursiju grupu vadītājs un ceļojumu organizators Gatis Kampernovs, vēsturnieks Anatolijs Savickis, PA “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” vadītāja Iveta Kovtuņenko un Dabas aizsardzības pārvaldes un Vides gidu asociācijas pārstāve Anda Andrušaite.

Kursu laikā dalībnieki ieguva zināšanas ne tikai par Gulbenes novada vēsturi, bet arī par komunikācijas veidošanu ar tūristu grupām – kā to darīt efektīvi un atbilstoši dažādām situācijām. Papildus tika aplūkotas tēmas par mārketinga nozīmi un būtību un par dabas un vides elementiem kā daļu no stāstījuma. Kursu laikā dalībnieki iesaistījās arī nelielā diskusijā par to, kā varētu attīstīt Gulbenes pilsētas parkus kā tūrisma objektus.

Kursus kopā apmeklēja 20 cilvēki no Gulbenes un citiem novadiem, kuri ne tikai ikdienā darbojas tūrisma nozarē, bet vienkārši vēlējās iegūt jaunas zināšanas. Egija Terentjeva stāsta, ka “kursi bija lieliski. Esmu mācījusies ar tūrisma nozari saistītas studijas un tagad, pēc lielākas pauzes, vēlējos atsvaidzināt savas zināšanas. Lai gan esmu gulbeniete, šodien uzzināju daudz jauna par arī pilsētas vēsturi”.

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” ekskursiju vadītāju/gidu kursus organizē jau 7 gadus, kuros ikviens tiek aicināts iegūt jaunas zināšanas par to, kā vadīt tūristu grupas un sniegt interesantu informāciju, kā arī uzzina jaunus faktus par Gulbenes novada vēsturi.

   

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *