• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Noslēdzies pārtikas ražotāju arodapmācības kurss augļu un dārzeņu pārstrādes tehnoloģijās. 

2015.gada 20. un 21.februārī Rankas Profesionālajā vidusskolā notika apmācības mājražotājiem ar mērķi paplašināt zināšanas par konkurētspējīgas, efektīvas lauksaimniecības produkcijas ražošanu un pārstrādi, kā arī veicināt saražotās produkcijas  pārdošanu.  Apmācības organizēja Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”, sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu (LAD) programmas Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) ietvaros.

Apmācībās piedalījās Gulbenes un tuvējo novadu pārtikas un lauksimnieciskajā ražošanā nodarbinātie iedzīvotāji  pārstāvot dažādas jomas – biškopība, augļu un ogu ražošana un pārstrāde, dārzeņu audzēšana un pārstrāde, gaļas, piena, miltu izstrādājumu ražošana u.c.

Šo divu apmācību dienu laikā, LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes inženierzinātņu doktores  Solvitas Kampuses vadībā, bija iespēja iegūt zināšanas un praktiski apgūt augļu un dārzeņu sulu, konservu, kompotu , marmelāžu u.c., kā arī dārzeņu saldēšanas, kaltēšanas, skābēšanas  prasmes   augļu un dāzeņu pārstrādes produktu  ražošanas un pārdošanas veicināšanai un savas produkcijas  izstrādei.

Īpaši radoši un ar degsmi dalībnieki darbojās praktiski, izstrādājot produkcijas paraugus un individuālās sarunās ar lektori, lai veicinātu savu ražojumu sagatavošanu realizācijai tirgū.

Mājražotājiem iepazīstoties savstarpēji, izveidojās jauna domubiedru grupa, kas dalījās ne tikai savā pieredzē, bet arī idejās par sadarbību un kooperāciju.

Apmācību noslēgumā dalībnieki saņēma Latvijas Lauksaimniecības universitātes sertifikātu par piedalīšanos arodapmācību kursos.

Līga Langrate, Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs

LL1

LLL

lad_arzuzr_kras_6115b

???????????????????????????????

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

???????????????????????????????

 

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *