• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Meklējot latvisko Druvienas pagastā

Ceļojot pa Gulbenes novada Druvienas pagastu, ikviens sajutīs un iepazīs latviešu tradīcijas, vēsturi un literatūru. Būsiet pārsteigti, kā druvēnieši ir saglabājuši nozīmīgas liecības par latviešu tradīcijām un skanīgākajiem vasaras svētkiem, kā arī par savu pagastu un tās iedzīvotājiem.

Latvieši kopj gadskārtu tradīcijas, un tuvojoties dažādiem rudens svētkiem, kas šajā laikā svinami, aicinām apmeklēt Druvienas latviskās dzīvesziņas centru. Tur vārēsiet iepazīt rudens ekspozīciju “No grauda līdz maizei”, izlauzties no Tradīciju cietokšņa, pavadīt mācību stundu 70-to gadu klasē, spēlēt senas rotaļas un spēles, kā arī iepazīt Druvienas muižas stāstu un amatnieku darinājumus. Visus interesentus, kuri vēlas apmeklēt Druvienas latviskās dzīvesziņas centru, aicinām sazināties ar Baibu tālr. 22441715 vai Velgu tālr. 29465217 vai 64430772, 26410835.

Līgo svētki nav iedomājami bez Skroderdienām “Silmačos”. Vai zināt, kā izrāde tika veidota, kādi bijuši aktieru tērpi un kā Rūdolfam Blaumanim veicās ar lugas rakstīšanu? To iespējams uzzināt kultūras kompleksā “Silmači”. Iepriekš piesakoties, iespējams pamieloties ar gardajām “Silmaču” saimnieces pankūkām.  Komplekss ir atvērts trešdienās, piektdienās: 9:00 – 18:00, sestdienās: 10:00 – 19:00, iepriekšējas piesakoties, kompleksu var apmeklēt arī citā laikā. Tālrunis uzziņām – 26184864. Turklāt Silmaču muzejā ir iespēja iegādāties komplekso biļeti 7 Gulbenes novada kultūrvēsturiskā mantojuma centru un ekspozīciju apmeklējumam par vienu, īpašu cenu, un par piedāvājumu jautājiet “Silmaču” saimniecei.

Dzejas dienas nav iedomājamas bez Druvienā dzimušā latviešu rakstnieka un dzejnieka Jāņa Poruka pieminēšanas. Druvienas vecajā skolā – muzejā variet iepazīties ar Poruka dzīvi un daiļradi. Muzejs iekārtots 1966. gadā bijušajā pagastskolas ēkā pēc kādreizējā šīs skolas skolotāja literatūrzinātnieka Kārļa Egles ierosmes. Druvienas vecā skola – muzejs sniedz unikālu iespēju sajust 19.gs beigu un 20.gs sākuma Latvijas lauku skolu atmosfēru. Apskatei atvērta klases telpa, guļamistaba un telpa, kur glabājas maizes lādītes. Muzejā ir arī etnogrāfijas ekspozīcija, kas atspoguļo druvēniešu sadzīvi un nodarbošanos kopš 19.gs. Tālrunis ekskursijas pieteikšanai 26473671.

Jānis Poruks rakstījis: “Ja tu gribi mācīties un pasaulē ko sasniegt, tad esi par visām lietām jautrs. Sapņi un sevī nogrimšana padara cilvēku ar laiku vienaldzīgu pret visu, šo sapņu saldums pāriet rūgtumā.” Latviskam piedzīvojumiem aicinām apmeklēt Druvienas pagastu un iepazīt mūsu tautas skanīgāko svētku teātra iestudējumu un izcila rakstnieka dzīves gaitu, kā arī izzināt dažādās latviešu tradīcijas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *