• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Litenē atklāts vides objekts-RITENIS


2013.gada 17.augustā Litenē svinīgi tika atklāts vides objekts- RITENIS. Objekts tapis biedrības ‘’SATEKA’’ izsludināto mazo  projektu konkursa ‘’Dzīvojam zaļi’’ ietvaros.  Konkursā tika iegūti  līdzekļi, lai uzstādītu vides objektu-RITENIS. Projekta realizācija iesākās ar ideju par, to, ka Litenei ir nepieciešams  izveidot jaunu apskates objektu, kas patiktu pašiem un kas piesaistītu uzmanību viesiem.  Jau izsenis par Litenes simbolu tiek dēvēts ritenis ( no dziesmas ‘’Uz Liteni, uz Liteni ar vecu koka riteni ) Tādēļ tika lemts, ka simbols-RITENIS, ir jāīsteno dzīvē. 

Litenes pagasta pārvalde izsludināja ideju konkursu par vides objektu-RITENIS. Konkursā tika iesniegtas 21 ideja un apraksti par iespējamajiem riteņiem, to atrašanās vietām. Žūrija (tūrisma speciālisti, pārvaldes iestāžu darbinieki), izvērtēja iesniegtās idejas un atzina, ka visiem riteņiem ir, kas kopējs un tas ir riteņa rats.  Objekts ir kā laika vēstnesis, kuru  uz adventes laiku rotās uguntiņas vai uz Lieldienām  krāsainas lentes. Tas vēstīs par to, ka riteņa rats griežas uz riņķi, tā griežas un viens aiz otra iet gadalaiki, mēneši, laiks… un līdz ar laiku mainās apkārtne un mēs.

 Objektu izgatavoja: Guntis Vaskis.

 Riteņa diametrs ir 3,80 m. Izgatavots no metāla.

Paldies, par objekta tapšanu var teikt daudziem jo daudziem, tas ir kopējs darbs, kas tapis no idejas līdz tehniskajam risinājumam un izgatavošanai, no vietas izvēles līdz uzstādīšanai, no atbalsta un līdz būšanas. Domājams, ka šīs ritenis Litenē nebūs vienīgais. Redzot pozitīvās ievirzes, arī uzņēmēji, māju saimnieki, pie savām ēkām, uzņēmumiem novietos vides objektus- RITEŅUS. Katra šāda objekta uzstādīšana ļautu sakopt un uzturēt estētiski baudāmu vēl kādu Litenes stūrīti.

Aicinām apskatīt vides objektu RITENI un citas skaistas vietas Litenē!

Litenes pagasta pārvalde

Foto: Litenes pagasta pārvalde

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *