• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

“Leģendu nakts 2021” notiks!

Jau desmito reizi šī gada 30. oktobrī notiks tradicionālais un ikgadējais Latvijas piļu un muižu asociācijas (LPMA) organizētais pasākums “Leģendu nakts 2021”. Sākotnēji to bija plānots novadīt sešpadsmit pilīs un muižās ar dažādiem interesantiem, krāšņiem un daudzveidīgiem pasākumiem, tomēr COVID-19 saasinājuma un mājsēdes dēļ klātienes pasākumi nedrīkst notikt.

LPMA aicina 30.oktobrī no plkst.19:00 apmeklēt biedrības mājaslapu www.pilis.lv un sociālo madiju kanālus – Facebook un Instagram, kur būs pieejama saite uz īpaši sagatavotu “Leģendu nakts 2021” stāstu maratonu. Tajā ar pilīm un muižām saistītie cilvēki videoformātā lasīs ar muižām saistītos stāstus, leģendas un pasakas no dažādām Latvijas pilīm un muižām, tostarp arī Stāmerienas pils.  

“Leģendu nakts 2021” vakarā vienuviet būs noskatāmi gandrīz 20 stāsti no visām Latvijas malām. Kāds iespējams būs jau kādu dzirdējis, bet kādu dzirdēs pirmo reizi. “Nosaucām to par maratonu, jo viens stāsts nomainīs nākamo un tā līdz galam… Ne gluži cauru nakti, bet, lai ikviens klausītājs paspēj kaut ko vairāk uzzināt un mazliet arī nobīties un rodas interese aizbraukt un pašam apskatīties vietu, kurā ir risinājies stāsts,” iedrošina LPMA prezidents Jānis Lazdāns.

Ideja ir realizēta sadarbojoties LPMA ar projektu “Muižnieka muižu metrika”.

Latvijas Pilu un muižu asociācija tika dibināta 2001.gadā ar mērķi saglabāt, sekmēt un popularizēt šo nozīmīgo kultūrvēsturisko mantojumu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *