• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Ļaujies rudens krāsu baudījumam dabā!

Ar rudenīgo dvesmu dabā un laikaspstākļos mazliet jau esam saraduši, bet šodien iestājas arī astronomiskais rudens. Arvien košākās un skaistākās krāsās krāsojas arī dabas gleznas visapkārt, ļaujot baudīt gandrīz visu krāsu paleti ik uz soļa, tādēļ jāsteidz doties dabā, lai sasmeltos un sataupītu domās šīs krāsas baltajām ziemas dienām!
 
Pakāpies augstāk un paskaties pāri koku galotnēm uz plašo Ziemeļvidzemes ainavu! Kārtenes skatu tornis pavērs skatu arī uz noslēpumaino Lisas jeb Pinteļa ezeru, kas savā dzelmē glabā vienu no senajām latgaļu ezerpilīm. Uzkāp arī Kārtenes jeb Beļavas pilskalnā, kas ir Gulbenes paugurvaļņa augstākā virsotne, un baudi gleznaino skatu!
 
Iekāp Gulbenes-Alūksnes bānītī, dodies nesteidzīgā braucienā līdz kādai no stacijām vai pieturpunktiem 33 kilometrus garajā maršrutā un vēro rudens krāsu spēles, kas paveras apkārtnes ainavās pa braucošā vilciena logu! Izmanto iespēju vēl šoruden doties braucienā, kad Bānītis kursē ar tvaika lokomotīvi Ferdinands. Tas būs vēl 1., 15. un 29.oktobrī. Ja vēlies, lai brauciens būtu vēl aizraujošāks, rezervē īpašo piedzīvojumu braucienu! Tālr. pieteikumiem 20228884
 
Apciemo Stāmerienas pili un izbaudi, kā baltā pils daile izceļas uz mākslinieka Rudens iekrāsoto simtgadīgo pils parka koku fona! Ļaujies romantiskai pastaigai un atpūtas mirklim uz soliņa zem Mīlestības ozoliem vai nobaudi kādu garšīgu uzkodu, ko piedāvā bbrīvdabas restorānu “Valle”, kas atrodas pie pils (rudens sezonā brīvdabas restorāns atvērts sestdienās no plkst. 12:00 līdz 20:00 un svētdienās no plkst. 12:00 līdz 18:00). Ja esi šeit vakara stundā, neaizmirsti noskatīties multimediālo stāstu par pils kādreizējiem saimniekiem baroniem fon Volfiem. Multimediālā ekspozīcija uz pils ziemeļu sienas skatāma apaļās stundās, sākot no plkst. 19:00 līdz pat pusnaktij. Esi gaidīts arī paciemoties pašā pilī un sajusties kā pasakā – ne jau velti Stāmerienas pili salīdzina ar pasaku pili! Tālr. informācijai 25755784
 
Neierastāka vieta zelta rudens baudīšanai būs plosts, kas peld pa Pogas ezeru Stāmerienā. Sazinies ar atpūtas kompleksa “Ziedugravas” saimnieku pa tālr. 29123416 un, plostam lēni slīdot pa Pogas ezera virsmu, vēro rudens krāsu atspulgus ūdenī!
 
Zelta rudeni var baudīt arī laivojot! Atliek vien atbilstoši saģērbties un doties laivu braucienā! Pededze atklās lieliskas ainavas! Piesaki braucienu pa tālr. 22151577 (Laivu bāze laivot.lv ), 29144000, 29169997 (lauku māja “Pededzes”).
 
Rudens ir ieskāvis arī Gaujas krastus. Dodies uz Sēravotu Lejasciema pagastā, sarīko pikniku atpūtas vietā ar līdzpaņemtajiem gardumiem un vienkārši ļaujies dabas skaistuma vērošanai, sēžot uz kāda no vietējo iedzīvotāju veidoto Laimes kāpņu pakāpiena, kas ved uz leju pa nogāzi.
 
Gulbene un tās vēsture ir saistīta ar kādu burvīgu mīlasstāstu. Kļūsti par daļiņu no tā – dodies uz Vecgulbenes muižas parku un ieklausies “Parka stāstos”, ko piedāvā audiogids pie Sarkanās pils. Baudi barona Heinriha un viņa burvīgās sievas baroneses Marisas sarunas un nokļūsti pagātnē, kad Vecgulbenes muiža tikko bija sākusi plaukt. Noskaņu paspilgtinās dabas krāsu spēles muižas parkā.
 
Vēl tikai līdz septembra beigām izmanto iespēju doties izbraucienā ar elektrovilcieniņu un vērot rudenīgās pārmaiņas pilsētas ielās. Vari pieteikt arī gidētu ekskursiju pa pilsētu un tava pilsētas iepazīšana kļūs vēl iespaidiem bagātāka – tevi pārsteigs vēstures fakti, teikas, nostāsti, atmiņu pieraksti par Gulbeni caur laiku lokiem. Piesaki braucienu ar elektrovilcieniņu vai gidēto ekskursiju pa tālr. 26557582.
 
Lieliska vieta rudens, kultūrvēsturiskā mantojuma un jaukas atmosfēras baudīšanai ir Rankas muižas komplekss ar sakopto parku. Ieplāno doties nesteidzīgā pastaigā pa simtgadīgā parka takām un celiņiem, piesēdi uz baltajiem soliņiem izveidotajās skatu vietās, nofotografējies pie kādas no daudzajām skulptūrām, kas izdaiļo parku, un noslēgumā nobaudi karstu tēju vai kafiju muižas kafejnīcā. Tālr. informācijai 29435542
 
Ja tevi aizrauj literatūra, dzeja, proza, bet šobrīd tomēr vēl gribas paspēt pabūt dabā, sajust rudeni un grāmatu lasīšanai īsti neatliek laika, apvieno šīs divas interesantās nodarbes – dodies pastaigās pa Literārajām klausāmtakām  piecos Gulbenes novada pagastos – Stāmerienas, Druvienas, Tirzas, Lizuma un Lejasciema pagastā, klausies un baudi jauno autoru apcerējumus, kas veltīti mūsu novadniekiem, izciliem autoriem Annai Saksei, Andrievam Niedram, Zemgaliešu Birutai, Jānim Porukam un Apsīšu Jēkabam. Tev nepieciešams vien telefons ar interneta pieslēgumu. Tas būs skaists piedzīvojums un patiess baudījums! Vairāk informācijas par Klausāmtakām meklē www.visitgulbene.lv/literaras-klausamtakas/
 
 Dodoties rudenīgu piedzīvojumu meklējumos, iegriezies arī kādā pilsētas vai novada kafejnīcā, nobaudi karstu tēju vai gardu maltīti vai arī pasūti maltīti vai uzkodas līdzņemšanai! Ja tev nepieciešamas naktsmājas, izvēlies kādu no viesmīlīgo naktsmītņu piedāvājumiem. Informāciju par ēdināšanas iestādēm un naktsmītnēm, kā arī visu informāciju par tūrisma un atpūtas piedāvājumu Gulbenes novadā atradīsi šeit, mājaslapā www.visitgulbene.lv!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *