• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Takas

Latvju zīmju vēstījumu taka

Taka atrodas Spārītes parkā un sastāv no 18 latvju zīmēm, kas izvietotas ap Svēto ezeru. Takā atrodas ļoti zināmas un pazīstamas zīmes, kā, piemēram, Ūsiņš, Māra, Mārtiņa zīme, Ugunskrusts, Sidraba krusts, Dieva zīme, Jumis, Saules zīme un citas. Ir iespējams aplūkot arī mazāk dzirdētas zīmes, piemēram, Ozola zīme un Dzirnavas.

Zīmes ir darinātas no ozolkoka, un pie tām ir pievienots skaidrojošs apraksts par katras zīmes simboliku un funkcijām. Informatīvu bukletu ar zīmju skaidrojumiem, atbilstošām tautas dziesmām un takas izvietojuma karti iespējams saņemt PA “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” (Ābeļu iela 2, Gulbene).

Zīmju takas izveidē piedalījās medicīnas dokore, konsultante Inta Paeglīte. Savukārt par māksliniecisko noformējumu rūpējies mākslinieks Ivars Vecāns.

Takas brošūra apskatāma ŠEIT

 

Spārītes parks (no Blaumaņa ielas puses)
T. 64497729 (Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs)
 
 

Stāmerienas pils vēstures taka

Takas sākums ir pie Stāmerienas pils, kas tiek uzskatīta par vienu no spožākajiem franču neorenesanses paraugiem Latvijas muižu vidū un kurā 20.gs. 30. gados dzīvojis pasaulslavenais itāļu rakstnieks Džuzepe Tomazi di Lampeduza. Stāmerienas pils vēstures taka ved gar ezera austrumu pusi un sniedz informāciju par muižas teritoriju un pils vēsturi.

 

Vecstāmeriena, Stāmerienas pag., T. +371 29178536,
GPS: N 57 12.985, E 26 53.987

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *