• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Latvieši dosies laivot uz Igauniju un igauņi uz Latviju

Akcija “Upes oga” aicina doties laivot ūdens maršrutos gan Latvijā, gan Igaunijā. Abās valstīs ir līdzīga laivošanas kultūra, bet neierastā lieta ir doties ārpus savas valsts robežām, tepat uz kaimiņvalsti. Laivojot abās valstīs, ir iespēja laimēt brīvdienu atpūtu Igaunijā 4 personām. Akcija norisinās arī Igaunijā, aicinot igauņus doties laivot uz Latviju.

Laivošana ir viens no aktīvās atpūtas veidiem, ar kuru var nodarboties ikviens. Un kas gan var būt jaukāks par atpūtu pie ūdeņiem karstā vasaras dienā? Latvijā ir daudzi simti upju un liela daļa no tām ir laivojamas. Šogad Kurzemē ir attīrītas tādas upes kā Tebra, Rīva, Engure un arī cietokšņa kanāls Liepājā. Ne mazāk aizraujoši ir laivot arī Vidzemes upēs: Braslā, Mazajā Juglā, Salacā vai Pededzē. Laivu nomas ar īpašām jūras laivām piedāvā laivošanu arī jūras viļņos, un kā nu ne, ja tā ir viena mūsu zemes bagātībām. Atliek tikai izvēlēties maršrutu un doties to izpētīt.

Arī Igaunijā latvieši var izbaudīt neapgūtus maršrutus. Dienvidigaunijā viena no populārākajām upēm ir Vehandu, bet laivošanai piemērotas būs arī mazās un mežonīgās Emajegi, Kepu, Elva. Savukārt Ahjas krastos ir unikālas, vairāk nekā 20 metrus augstas smilšakmens klintis. Iespējams, laivotājiem no Latvijas būs interesanti laivot Igaunijas jūras piekrastē.

Tagad noorganizēt laivošanu Latvijā un Igaunijā ir pavisam vienkārši. Atliek tikai doties uz mājas lapu www.upesoga.lv, kur kontaktu sadaļā ir apkopota informācija par laivu nomām. Turpat arī apkopotas idejas upju maršrutiem. Izīrējot laivu, uz laivas atradīsiet uzlīmi, kur būs norādīts akcijas kods. To nepieciešams reģistrēt kopā ar savu vārdu un uzvārdu mājas lapā www.upesoga.lv vai sūtot sms uz numuru 1879 un norādot ar atstarpēm: “Oga, vārds, uzvārds, kods, upe, kurā laivojiet”, piemēram: Oga Janis Berzins 99 Venta. Maksa par īsziņu 0.19 euro.

Tie, kas akcijas laikā reģistrēs savu laivu braucienu gan pa Latvijas, gan Igaunijas upi, varēs laimēt vienu no vērtīgajām balvām – atpūtu brīvdienās Igaunijā 4 personām: doties atklāt brīnumzemi bērniem Veru novadā vai izbaudīt relaksējošu nedēļas nogali jūras krastā Lēnemā apriņķī vai pavadīt piedzīvojumu nedēļas nogali Otepes apkārtnē.

Laivošanas akcija norisināsies no 2014. gada 1. jūlija līdz 15. novembrim.

Akcija tiek organizēta Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta Riverways ietvaros. Tāpat projekta ietvaros tiek tīrītas upes, iekārtotas atpūtas vietas, uzliktas norādes par maršrutiem, lai laivošana kļūtu ērtāka, baudāmāka un saistošāka, un tiek sagatavots ceļvedis par laivošanas iespējām Latvijā un Igaunijā.

Upes ogas Noteikumi     

fff

hh

ggg


yyyyllll
pppeee

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *