• Latviešu valoda
 • Русский
 • English
 • Eesti
 • Deutsch

Ko darīt skolēnu brīvdienās?

Skolēnu brīvlaiks ir klāt! Lai skolēni kopā ar vecākiem varētu atpūsties un uzkrāt pozitīvas emocijas, aicinām ieskatīties mūsu sagatavotajās idejās par iespējamajām brīvdienu aktivitātēm! Lai brīvdienas ir aizraujošas – baudiet, izziniet, atklājiet!

 • Vai zināt, kas ir klausāmtakas? Tie ir ceļi, takas, kas aicina doties iepazīt piecu Latvijas literatūras klasiķu Jāņa Poruka, Andrieva Niedras, Apsīšu Jēkaba, Annas Sakses un Zemgaliešu Birutas dzimtās vietas, gaitas un saknes Gulbenes novada pagastos. No viena pieturas punkta līdz nākamajam klausāmtaku apmeklētājus pavadīs piecu mūsdienu literātu radīti klausāmteksti. Takas atrodas Tirzā, Druvienā, Lizumā,Stāmerienā un Lejasciemā. Ņemiet savu viedtālruni (vajadzīgs interneta pieslēgums), noskanējiet QR kodu un izbaudiet! Vairāk info šeit: com/celikaspaliek
 • Rudenīgs pikniks mežā? Jā, tas ir lieliski! Sarūpējiet ar vecākiem dažādus gardumus, ko uzcept uz ugunskura, karstu tēju termosā un dodieties baudīt atpūtu dabā! Lieliska vieta piknikam būs Lejasciema pagasta atpūtas vieta pie Sēravota. Šeit ir pieejama labiekārtota atpūtas vietas, varēsiet pilnu krūti elpot svaigo meža gaisu, apbrīnot simtgadīgo priežu audzes, baudīt lielisko skatu uz Gaujas līkumiem no stāvā krasta, bet, nokāpjot pa Laimes kāpnēm uz leju, varēsiet apskatīt Sēravotu, kas izplūst no liela laukakmens apakšas. Pikniku var sarīkot arī pie skaistās Stāmerienas pils zem sitmgadīgajiem pils parka kokiem, baudot skaisto noskaņu mūziku un priecājoties par pils daili. Esiet aicināti ielūkoties arī pils iekšienē, apmeklētāji šeit tiek uzņemti zaļajā drošības līmenī! Ļoti iecienītas ir “Latvijas Valsts mežu” iekārtotās atpūtas vietas pie Kaļņa ezera Stradu pagastā. Šeit varēsiet priecāties par mieru un klusumu! Ja būsiet vērīgi un klusi, noteikti redzēsiet kādu meža zvēru un, protams, gājputnus, kas šobrīd jau dodas tālajā ceļā. Aplūkojiet karti: visitgulbene.lv/gulbenes-novada-karte/ un sadaļā “Aktīvā atpūta” varēsiet atrast vēl citas atpūtas vietas savam brīvdienu piknikam Gulbenes novada teritorijā! Noteikti atcerieties pēc sevis atpūtas vietu atstāt tīru un sakoptu!
 • Lieliska iespēja caur citu skatu punktu iepazīt Gulbenes pilsētu būs interaktīvā un izzinošā orientēšanās spēle “Atklāj Gulbeni no jauna!” ar mobilo aplikāciju “Actionbound”. Izmēģiniet un jums būs iespēja atklāt ko interesentu un vēl nezināmu par Gulbeni un tās vēsturi! Vairāk informācijas: visitgulbene.lv/orientesanas-spele-atklaj-gulbeni-no-jauna/
 • Vai ziniet, kā kādreiz tika noteikti lieli attālumi uz zemes virsmas? Ar triangulācijas metodes palīdzību. Šī metode ļāva arī izvietot plašā teritorijā ģeodēzisko punktu tīklu, kas nepieciešams apvidus uzmērīšanai un kartes sastādīšanai. Strūves ģeodēziskais loks ir unikāla 19. gadsimta ģeodēzisko uzmērījumu sistēma, kā arī izcila zinātnes vēstures un tehnikas attīstības liecība. Latvijas teritorijā tika ierīkoti 16 ģeodēziskie punkti, tostarp mūsu novadā Strūves ģeodēziskā loka punkts “Ramkau” (Rankas pagastā) un “Kortenhof” (Kārtenes pilskalnā Beļavas pagastā). Dodieties izzināt šīs vietas!
 • Ja jums patīk sportiskas aktivitātes, noteikti izmēģiniet disku golfa spēli disku golfa parkā “Stari” Daukstu pagastā! Tā būs ne vien sportiska aktivitāte svaigā gaisā, bet arī lieliski un aizraujoši pavadīts laiks ar piedzīvojuma garšu! Par savu apmeklējumu sazinieties iepriekš pa tālr. 28000255!
 • Dodieties uz Stāķu parku Stradu pagastā un baudiet vēl mazliet rudens lapu zeltu un mākslinieces Linda Riņķes mozaīkas tehnikā veidoto mākslas oriģināldarbu – Dabas viesistabu! Iedvesmojieties! Iespējams, arī jums radīsies lieliskas idejas kāda mākslas darba radīšanai!
 • Adrenalīns, piedzīvojuma garša, kārtīga izskriešanās un izkustēšanās! Rezervējiet lāzertaga spēli “Lasertag Litene” un kopā ar savējiem izbaudiet īstu komandas garu! Par savu apmeklējumu sazinieties iepriekš pa tālr. 26265623!
 • Ja jūsos mīt vēstures izzinātāju gars, dodieties ielūkoties vēsturē uz Litenes armijas nometnes vietu. Šeit Latvijas brīvvalsts laikā vairāki tūkstoši iesaucamo apguva kaujas taktikas iemaņas un šaušanas māku, iepazinās ar karaspēka lauka apmetnes grūtībām un norūdījās fiziski un garīgi, bet 1941.gadā pret latviešu virsniekiem šeit tika vērsts staļinisma terors. Nepilnu pustūkstoti latviešu virsnieku aizsūtīja uz Noriļsku Sibīrijā, daļu nošāva un slepus apraka tuvējā mežā. Šobrīd šeit atrodas piemiņas vieta tā laika notikumiem.
 • Turpat Litenē pašā pagasta centrā atrodas burvīga pastaigu un atpūtas vieta – Pededzes upes promenāde un Sapņu templītis. Te ir skaisti visos gadalaikos, tāpēc ir vērts atgriezties atkal un atkal, un kādu mirkli veltīt patīkamai atpūtai!
 • Kamēr laiks vēl pieturas salīdzinoši silts, izmantojiet iespēju kopā ar savējiem doties kādā tuvākā vai tālākā veloizbraucienā! Piedāvājumā ir gan maršruti pilsētā un tās tuvākajā apkārtnē, gan arī pa novada teritoriju un pat savienojumā ar kaimiņu novadiem! Viss atkarīgs – cik izturīgi esat un kādas vietas vēlaties apskatīt! Maršruti aplūkojami šeit: visitgulbene.lv/marsruti/
 • Brīvdienas ir īstais brīdis, kad doties izbraucienā ar Gulbenes-Alūksnes bānīti un iepazīties ar mazā vilcieniņa ikdienas gaitām. Bānītis katru dienu divas reizes mēro 33 kilometrus garo ceļu turp un atpakaļ no Gulbenes uz Alūksni.

Ņemot vērā, ka visas aktivitātes, kas ir piedāvājumā, lielākoties notiek brīvā dabā, pirms došanās piedzīvojumos atcerieties saģērbties atbilstoši laikapstākļiem un parūpēties, lai kājas paliek sausas!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *