• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Kalnienas pop-up restorāns Bānīša svētkos 3.septembrī

Foto: Andris Biedriņš

 
Turpinot 2021. gada Bānīša svētkos aizsākto tradīciju, arī šogad Bānīša svētku laikā ikviens tiek aicināts uz brīnumainu garšu un kultūras ceļojumu Kalnienas stacijas pop-up restorānā 3.septembrī no 14:00 līdz 17:00.
 
Pop-up restorāna viesi varēs baudīt trīs kārtu maltīti no Latvijā pazīstamā šefpavāra Ingmara Ladiga (restorāns “Re’chef”, Rīga). I.Ladigs sevi uzskata par mūsdienīgu pavāru. Tas nozīmē – viņš gatavo sezonāli, un arī ziemas laikā klāj bagātīgu svētku galdu ar sezonāliem produktiem. Viņš uzskata, ka pavāram zināt produktu izcelsmi, pazīt personīgi tā audzētāju ir lielākā vērtība. Vēl labāk, ja ir iespēja pielikt savu roku – palīdzēt stādīt, ravēt, novākt ražu, izjust pilnu produkta dzīves ciklu. Notiks arī vietējo produktu prezentācija un degustācija. 
 
Ar savām labākajām dziesmām apmeklētājus priecēs dziedātājs Žoržs Siksna kopā ar pianistu Anatoliju Livču. Muzikālo baudījumu būs sarūpējis arī Rihards Plešanovs (klavieres). Rihards ir novadnieks, kurš ar sasniegumiem mūzikā nes Gulbenes vārdu arī tālāk pasaulē. Rihards sniedz solokoncertus Latvijā, Šveicē, Itālijā, Francijā, Nīderlandē, Krievijā u. c. Kā solists uzstājas ar Kremerata Baltica, Sinfonietta Rīga, Liepājas SO un LNSO, sadarbojas arī ar Latvijas Radio kori, bet viņa izejas punkts ir Gulbenes mūzikas skola. 
 
Būs skatāma arī mākslas studijas “Krāsu prieks” (Beļava) izstāde “Kurš kuram draugs” un Solvitas Kārkliņas (Stāmeriena) papjē-mašē tehnikā veidotu dzīvnieku figūru izstāde.
 
Par gaumīgu pasākuma noformējumu parūpēsies Inga un Diāna Nagles no “DI Art Factory” (Lejasciems).
 
Lai šo gastronomisko ceļojumu padarītu vēl sajūtām bagātāku, tiek piedāvāta iespēja uz un no Kalnienas stacijas doties ar Gulbenes-Alūksnes bānīti. Bānītis ir vienīgais Baltijas valstīs regulāri kursējošais šaursliežu vilciens, kas nodrošina pasažieru pārvadājumus 33 kilometru posmā, savienojot divu novadu centrus – Alūksni un Gulbeni.
 
Iespēja iegādāties divu veidu biļetes:
 
1) Restorāna ieejas biļete – 35 EUR (gastronomijas un mākslas baudījums iekļauts biļetes cenā)
2) Restorāna ieejas biļete + nokļūšana no Gulbenes uz Kalnienu un atpakaļ ar Gulbenes-Alūksnes bānīti – 40 EUR (bānīša biļete 13:00 Gulbene-Kalniena, 17:09 Kalniena-Gulbene). Pasākuma dienā pirms brauciena biļete jāuzrāda “Bānīša kasē” un jāsaņem atsevišķa bānīša brauciena oriģinālā biļete.
Bērniem līdz 7 gadu vecumam (ieskaitot) ieeja – bez maksas, nenodrošinot atsevišķu porciju. Ja arī bērnam nepieciešama porcija, jāiegādājas atsevišķa pilnas cenas biļete.
 
Biļetes var iegādāties tikai iepriekšpārdošanā līdz 1.septembra 23:59 “Biļešu paradīzē” – https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/120537
 
 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *