• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Kad Pasaule Tev atver durvis

Arvien vairāk mēs dzirdam, jūtam, ka cilvēki tomēr sarosās un aktualizē dažādus jautājumus par dabas saudzēšanu, ilgtspējīgu izmantošanu un globālo izglītību. Nav noslēpums, ka dienu steigā šie jautājumu šķietami ir sekundāri, jo ir taču darbi, svarīgi procesi un prioritātes. Šad tad ir sajūta, ka cilvēki izmanto šo tik zināmo atslēgas vārdu – EKO – tikai stila, modes nolūkos. Tad, ja Eko mums ir kā dzīves stils un zaļi dzīvot – tas ir pašsaprotami un brīnišķīgi! Brīdī, kad pasaule mums piedāvā resursus un iespējas, mums ir dažādi veidi, kā to izmantot. Radīt sev ieradumus, kas ir EKO orientēti  – arī ir globāli raudzīties uz jebko, kas ar mums notiek diendienā!

Noslēdzoties vasaras aktīvajai velo sezonai, Gulbenes novada dome un biedrība “Jumata” 13.septembrī aicināja ikvienu izlocīt kājas, minot velosipēdu pozitīvā kompānijā. Un ticiet vai nē – 48 km maršruts, kas bija piesātināts ar izglītojošiem “pitstopiem” un dabas iepazīšanu ar spēļu un sarunu elementiem, bija izbraukts bez grūtiem pūtieniem un piespiešanos. Bija pat piespiedu kārtā jāsēdina 2 dalībnieki pavadošajā ekipāžā. Vienam neklausīja velosipēds un otram braucējam bija tikai 5 gadi, tāpēc ātrums bija mazliet par lielu. Taču cepuri nost, mazajam Mārtiņam!

Pasākumā netrūka atklājumu. Piemēram – apmeklējot atkritumu šķirošanas un uzglabāšanas uzņēmumu secinājām, ka, diemžēl, izmetam vairāk, nekā izmantojam. Taču šķirot ir vērts, jo tādējādi vismaz daļu izmestā, varam pārstrādāt un Zemei jāuzņem mazāk atkritumu “zem savas segas”. Tāpat pārsteidzoši, ka kopā darot – ir vienkārši jautri un ļoti produktīvi atjaunot skaistumu! Litenē iestādījām 158 rozes un nākošvasar ar citu prieku smaržosim, kad tās saziedēs pie Litenes muižas. Tātad – komandā spēks ir neapstrīdams! Un ne tikai vietējā mērogā. Ja varam radīt Zaļu savu pagastu, novadu, tad varam arī Pasauli!

Spēles – gan prātam, gan kustībai iedeva enerģiju un sajūtu – esam dzīvi un gribam tādi būt dzīvā, brīvā, veselā pasaulē. Un sarunās ar Māri Olti, dabas draugu, visi piekritām – ja mēs rādām labo piemēru ar savu darbību, tad tas noteikti mainīs ieradumu arī kādam citam.

Paldies ikvienam, kas pieslēdzās braucienam, organizēja, atbalstīja! Un pārējie – esiet modri un nākošreiz pievienojaties! Pasaule ir tik skaista, cik skaistu mēs to radām tagad.

Dailis Kadils ar komandu.

 
Gulbenes_novada_logo_mazs
LLL
globala-izgl-logo
Pasākums EKO VELO – MINIES GLOBĀLI organizēts projekta „Globālās izglītības sabiedrības veidošana” Līguma Nr. DCI-NSAED/2012/287-929 ietvaros.
DSC_0969DSC_0961DSC_0914DSC_0879DSC_0892DSC_0255DSC_0184
 
 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *