• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Jaunumi 2018.gadā

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” arī šogad ikvienu interesentu aicinās apmeklēt daudzveidīgus pasākumus, kuru mērķis ir popularizēt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu un saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu.

Bānīša kauss – jau otro gadu pēc kārtas

Par vērienīgu un kupli apmeklētu pasākumu izvērtīsies riteņbraukšanas sacensības “Bānīša kauss jeb Apsteidz tvaiku!”, kas šogad norisināsies jau otro gadu pēc kārtas un ko tāpat kā pērn organizēs biedrība “VeloRīts” sadarbībā ar Gulbenes novada pašvaldības aģentūru “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” un Alūksnes novada pašvaldību. Dalībniekus sacensības pulcēs 25.augustā. Ar šīm sacensībām arī šogad popularizēsim mūsu unikālo vēstures mantojumu – Gulbenes-Alūksnes bānīti, veselīgu dzīvesveidu un interesantas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Ja pagājušajā gadā velobraucēji startēja no Gulbenes un, gandrīz 50 kilometrus garajā distancē mēģinot apsteigt mazo tvaika vilcieniņu, devās uz Alūksni, šogad sacensības noritēs pretējā virzienā. Starts tām tiks dots Alūksnē, bet finišs būs Gulbenē. Pagājušajā gadā visi sacensību dalībnieki – gan sportisti un profesionāli riteņbraucēji, gan arī entuziasti un vienkārši riteņbraukšanas cienītāji – devās kopīgā distancē, šogad tiem, kam galvenā distance (Alūksne-Gulbene) šķitīs par garu, ir plānots piedāvāt iespēju startēt arī Tautas klases braucienā no Stāmerienas līdz Gulbenei un šī distance būs līdz 15 kilometriem gara. Pasākuma laikā būs arī dažādas citas aktivitātes. Aicinām sekot līdzi informācijai šeit, mājaslapā www.visitgulbene.lv, sacensību mājaslapā www.velorits.lv, kā arī mūsu sociālo tīklu profilos. 

“Bānītim – 115” jeb “Ar tvaiku pretī Latvijas simtgadei”

Šogad, Latvijas simtgades gadā, esam iecerējuši realizēt arī vēl kādu senlolotu un vēsturē paliekošu ideju, kas saistās ar skaistās Gulbenes dzelzceļa stacijas atdzīvināšanu. Dzelzceļa stacijā (Dzelzceļa ielā 8, Gulbenē) 1.septembrī, kad savu 115.dzimšanas dienu ar jaukiem pasākumiem svinēs Gulbenes-Alūksnes bānītis, ir plānots atklāt unikālu, vienīgo Latvijā, izglītojošu un interaktīvu centru “Dzelzceļš un Tvaiks”, kur ikvienam interesentam 2-3 stundu laikā, reāli darbojoties pie interaktīvām ierīcēm, būs iespēja iepazīt tvaika dzelzceļa vēsturisko aspektu, ar to saistītās tehniskās un inženierzinātņu jomas, nākotnes tehnoloģijas, komunikāciju veidus un karjeras iespējas dzelzceļa nozarē. Šis centrs būs unikāls arī ar to, ka naudas līdzekļus interaktīvo ierīču izgatavošanai ir saziedojoši privātuzņēmēji, iestādes, uzņēmumi, organizācijas. Centrs sāks darboties 2.septembrī. Aicinām pirmsskolas, vispārizglītojošās, profesionālās izglītības iestādes, ģimenes ar bērniem, darba kolektīvus un ikvienu interesentu ieplānot centra apmeklējumu pēc 2.septembra.

Izstādē “Balttour 2018” – vienreizēja iespēja

Tuvojas starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2018”, kad arī pašvaldības aģentūra “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” dosies popularizēt Gulbenes novada tūrisma piedāvājumu un, protams, stāstīs par šīgada jaunumiem. Izstādē apmeklētāji varēs uzzināt par izglītojošo un interaktīvo centru “Dzelzceļš un Tvaiks”, būs apskatāma arī pirmā ierīce “Dzelzceļa biļetes”, kur ikviens interesents varēs izmantot vienreizēju iespēju, ierakstot galamērķi, uz kurieni vēlēsies doties, un izprintēt biļeti, ko uzrādot varēs saņemt atlaidi centra apmeklējumam, kā arī nakšņošanas iespējām unikālajā viesu namā “DEPO”, kas atrodas turpat līdzās Gulbenes dzelzceļa stacijai.

Vairāk informācijas, zvanot pa tālr. 26557582, 64497729.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *