• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Izveido savu maršrutu pats!

Kad dabā viss jau ir sācis plaukt un zaļot, aicinām tevi doties nesteidzīgā pastaigā! Šoreiz vēlamies, lai esi nedaudz radošāks un savu pastaigu maršrutu izveido pats, bet mēs norādīsim vienīgi maršruta vietu – viss pārējais paliek tavā ziņā!

Piedāvājam apmeklēt Kaļņa ezera apkārtni! Ezers atrodas Gulbenes novada Stradu un Litenes pagasta teritorijā, dalām to arī ar kaimiņiem – Rugāju novadu. Tā platība ir 1,2 hektāri, vidējais dziļums – 1,8 metri, bet maksimālais – 4,9 metri.

Gan Kaļņa ezeru, gan Lazdaga ezeru, kas atrodas turpat netālu, ir iecienījuši makšķernieki, ogotāji un sēņotāji. Ezera apkārtnes meži un pauguri ir burvīga vieta gan veselīgai pastaigai, gan sportiskam skrējienam. Tie, kam patīk piedzīvojumi, var mēģināt apiet apkārt Kaļņa ezeram – tikai noteikti jāņem vērā, ka daļa ezera krasta ir purvaina un vietām pārvietošanās ir apgrūtināta.

Pie Kaļņa ezera ir trīs atpūtas vietas, kur varēsi atvilkt elpu pastaigas laikā.
Koordinātas:

  • 57.102883, 26.980596,
  • 57.098607, 26.976197, 
  • 57.090770, 26.989689 (Rugāju novada teritorijā).

Ezera apkārtni rotā priežu sili, egļu meži, jauktu koku meži, purvaini apvidi un arī kailcirtes. Ja būsi kluss un ieklausīsies apkārt notiekošajā – pastaigas laikā varēsi sadzirdēt dzērvju klaigas. Ezeru apkārtnē novērotas lielās gauras, meža pīles, cekuldūkuri, krīkļi un mežirbes, te mīt arī medņi un rubeņi. Iespējams tev izdosies pamanīt arī kādu meža dzīvnieku, piemēram, zaķi, stirnu vai alni. Neaizmirsti paņemt līdzi fotokameru, jo tevi noteikti sagaidīs kāds interesants pārsteigums, ko būs vērts iemūžināt!

Atceries gan, ka kopš 24.aprīļa mežos ir noteikts meža ugunsnedrošais periods, tādēļ, uzturoties mežā, neaizmirsti ievērot ugunsdrošības prasības. Tāpat arī aicinām ikvienu atbildīgi izturēties pret dabu – nemēslot un savākt aiz sevis atkritumus!

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *