• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Izstāde „Likten`s” Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā!

“Likten`s” – stāsts par kādu Gulbenes novada dzimtu, kura 20.gadsimta vētraino notikumu laikā tika izpostīta un līdzīgi kā dzintara gabaliņi izskaloti jūras krastā dažādās pasaules vietās.

Izstāde veidota balstoties uz muzeja darbinieku padziļinātiem pētījumiem, kur centrālais objekts – Kalēju dzimta. Liels atbalsts izstādes veidošanā saņemts no Jāņa Kalēja un viņa sievas Valentīnas.

Fotogrāfijas, dokumenti un personīgās lietas izstādē atspoguļo latviešu strēlnieka Kārļa Kalēja ģimenes locekļu likteni 20.gadsimtā. Ģimene līdz 1949.gada masveida represiju laikam dzīvoja un saimniekoja Vecadulienas pagasta „Brantskalnos”.

Otrā pasaules kara un Staļina represiju rezultātā šī ģimene tika izpostīta un tās saimniecība atņemta. Lai arī visi ģimenes locekļi izdzīvoja, tā vairs nekad kopā nesanāca.

Ievērojamākais dzimtas pārstāvis mākslinieks Pauls Duškins – Kalējs, tādēļ izstādē apskatāmi vairāki viņa akvareļi un grafikas darbi. Aktīvie skaļruņi ļauj sajust to dažādo kultūru atšķirīgos mūzikas ritmus un melodijas, kurās pēc Otrā pasaules kara nonāca „Brantskalnu” saimniecības mantinieki. Videoinstalācija sadala izstādi divās daļās un ļauj ielūkoties Kalēju dzimtas liktenī 20.gadsimta otrajā pusē.

Gulbenes novada vēstures un mākslas muzejā (Brīvības ielā 10, Gulbenē) no 2014. gada 17.maija – 31.jūlijam

DARBA  LAIKS: Otrdienās, trešdienās, ceturtdienās, piektdienās: 900 – 1700, sestdienās, svētdienās 1000-1400.

BIĻEŠU CENAS:  pieaugušajiem – EUR 0,28 Ls 0,20; bērniem, mācību iestāžu audzēkņiem – EUR 0,14, Ls 0.10;   trešdienās pensionāriem, personām ar invaliditāti ieeja brīva.

10. Kārlis un Pauls Kalēji

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *