• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Izdota jauna karte “Atpūta pie dabas Latvijā”

Nule kā Tūrisma attīstības valsts aģentūra (TAVA) klajā laidusi tūrisma karti „Atpūta pie dabas Latvijā”, šādi iepriecinot dabas draugus mūsu valstī pirmo reizi. Karte tapusi saskaņā ar Latvijas tūrisma mārketinga stratēģiju, sadarbojoties ar Dabas aizsardzības pārvaldi un akciju sabiedrību „Latvijas Valsts meži”.

TAVA tūrisma informācijas projektu speciālists Enārs Plinta atzīst, ka bijis pārsteigts, cik daudz pie mums ir, piemēram, dabas parku: „Ir tik daudz dažādu taku, laipu, arī norāžu uz dabas objektiem. Nevar teikt, ka par dabas tūristiem netiek domāts. Ir izveidota infrastruktūra, un tūristus patiešām gaida.

 

 

Jaunā karte sniedz informāciju par mūsu valsts dabas bagātību, šoreiz īpašu uzmanību veltot dabas objektiem, kas atrodas ārpus nacionālajiem parkiem. Tādu kartē ir kopumā 56, un katrs no tiem pelnījis dabas draugu uzmanību.  Katram dabas objektam sagatavots koncentrēts apraksts, kas ne tikai raksturo tos, bet arī informē, ko tūrists, apmeklējot dabas objektu, var darīt, piemēram, vai ir labiekārtota atpūtas vieta, pastaigu taka u. c.

Kartē norādīti reģionālie tūrisma informācijas centri, ar grafisku simbolu atzīmējot tos, kas ieguvuši kvalitātes zīmi „Q Latvia”.

Kartē iekļauti arī divi dabas tūrisma maršruti, kuri sākotnēji bijuši izstrādāti TAVA šajā vasarā vispirms elektroniski sagatavotajam, bet tagad arī poligrāfiski klajā laistajam 10 Latvijas tūrisma maršrutu izdevumam.

Dodoties dabā, vienmēr jāatceras, ka pret dabu ir jāizturas saudzīgi. Kartē lasāmi Dabas aizsardzības pārvaldes izstrādātie zaļie padomi, un savi ieteikumi ir arī Latvijas velo informācijas centram.      

Jaunās kartes tirāža ir 20 tūkstoši eksemplāru. Šobrīd tā izdota latviešu valodā, bet būs arī svešvalodās – angliski, vāciski, krieviski un citās.

Elektronisko karti var lejupielādēt http://tava.gov.lv/sites/tava.gov.lv/files/e-kratuve/tava-publikacijas/tava-publikacijas-2013/pdfs/dabas_karte_LV_Y13.pdf

Jāpiemin, ka jaunajā kartē iekļauts arī Gulbenes novada apskates objekts – dabas liegums “Sitas un Pededzes paliene”.

 

Informāciju sagatavoja:
Inta Briede, TAVA (www.tava.gov.lv, www.latvia.travel)
sabiedrisko attiecību speciāliste,
tel. 67358152; inta.briede@latvia.travel 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *