• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Iespēja pieteikties uz ES ELFLA arodapmācības kursiem pārtikas ražošanā!

Gulbenes novada pašvaldības aģentūra „Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs”, kas sadarbībā ar Lauku atbalsta dienestu (LAD) ievieš Eiropas Savienības (ES) Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai ( ELFLA) atbalstītu projektu „Pārtikas ražotāju arodapmācība konkurētspējīgas lauksaimniecības produkcijas ražošanai”, informē, ka sākusies dalībnieku pieteikšanās bezmaksas kursiem pārtikas ražotāju arodapmācībai konkurētspējīgas lauksaimniecības produkcijas ražošanai. Projekta mērķis ir nodrošināt pieejamu pārtikas ražotāju arodapmācību, kas veidotu izpratni un attīstītu prasmes par konkurētspējīgu, efektīvu lauksaimniecības produktu ražošanu un pārstrādi un ilgtspējīgu dabas resursu apsaimniekošanas metožu lietošanu, par zinātnes un jaunas prakses atziņu izmantošanu pārtikas ražošanas nozarē un produktu kvalitātes un pievienotās vērtības paaugstināšanas un savstarpējās atbilstības prasību ievērošanas jomā, kā nodrošināt videi draudzīgu lauksaimniecības attīstību.

Projekta mērķis un uzdevums tāpat ir atbalstīt un radīt labvēlīgus apstākļus lauksaimniecības produktu pārstrādes un ražošanas attīstībai tiešajiem lauksaimniecības produktu ražotājiem. Piedāvātie arodapmācības kursi domāti pārtikas un lauksaimnieciskajā ražošanā nodarbinātajiem iedzīvotājiem, kā arī citiem interesentiem. No kopumā paredzētajām 83 mācību stundām vairāk kā puse ir paredzētas tieši praktisko iemaņu veidošanai un nostiprināšanai. Kursu noslēgumā paredzēts pieredzes apmaiņas brauciens uz Gulbenes un kaimiņu novadu ražojošām saimniecībām.

Pieteikšanās kursiem nupat  tikai sākusies. No četrām piedāvātajām nodarbību tematiskajām grupām klausītāji var izvēlēties sev vispiemērotāko.

Pirmajā no tām – paredzēts aplūkot graudaugu pārstrādes produktu ieguvi un ražošanu mājas apstākļos- kviešu un rudzu maizes ražošanas tehnoloģiskais process no sendienām līdz konkurētspējīgas produkcijas ražošanai mūsdienās. Tiks apskatīti  pārdošanas veicināšanas pasākumi –  maizes konkurētspējas paaugstināšanai.

Otrajā tēmā: augļu, dārzeņu pārstrādes tehnoloģijas- paredzēts apskatīt svaigu, minimāli apstrādātu augļu, ogu un dārzeņu ražošanu, iepakošanu un uzglabāšanu, augļu, ogu un dārzeņu uzglabāšanu sasaldētā veidā, saldēšanas tehnoloģijas, augļu, dārzeņu kaltēšana, skābēto dārzeņu produktu ražošana, piedevas dārzeņu skābēšanā.  Augļu, dārzeņu sulu ražošanas principi un kvalitāte. Augļu, ogu konservu ražošanas principi. Kompotu gatavošana, ievārījumu, džemu, želeju, marmelāžu ražošana, sukāžu ražošana,

Trešā tēma-  Piens un tā produkti, pārstrāde- paredz apgūt piena apstrādi sākot no pirmējās apstrādes līdz tādu sieru kā cieto, puscieto, mīksto (Mocarellas) un saldo ražošanu, skābpiena produktu un dzērienu ražošanu, biezpiena un biezpiena izstrādājumu, saldējumu ražošanu.

Ceturtais tēmu bloks paredz apgūt gaļas un tās produktu ražošanu- gaļas atdzesēšanu, saldēšanu, uzglabāšanu un atlaidināšanu.Gaļas sālīšana. Sālīšanas veidi – sausā, slapjā un jauktā sālīšana. Gaļas kūpināšana, kūpināšanas veidi – aukstā kūpināšana, karstā kūpināšana. Kurināmais materiāls. Kūpinātavu veidi. Desu izstrādājumu  gatavošanas tehnoloģijas.Gaļas konservu izejvielas un palīgmateriāli, to raksturojums un sagatavošana. Gaļas konservu ražošanas tehnoloģijas.

Apmācības vadīs Latvijas Lauksaimniecības universitātes vadošie mācību spēki, kuri ir vērā ņemamas autoritātes attiecīgās nozares speciālistu vidū. Nodarbības lauksaimniekiem Gulbenē sāksies februāra beigās un tās notiks Rankas Profesionāli vidusskolas telpās.

Lektoru apmaksa un pieredzes apmaiņas brauciens uz saimniecībām 100 %  tiek finansēts no ES ELFLA līdzekļiem.
Pavisam minētās bezmaksas arodapmācības pārtikas un lauksaimnieciskajā ražošanā nodarbinātajiem iedzīvotājiem notiks 4 tematiskajās grupās un kopumā aptvers vismaz 80 klausītājus. Pieteikšanās un plašāka informācija par apmācībām pie Līgas Langrates pa tālruni: 20277265, vai  e-pastu: razots.gulbene@inbox.lv.

lad_arzuzr_kras_6115b

LLL

LL1

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *