• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Iepazīstot tūrisma piedāvājumu Biržos, Lietuvā

DSC_0236Pašvaldības aģentūras “Gulbenes tūrisma un kultūrvēsturiskā mantojuma centrs” pārstāvjiem šonedēļ bija iespēja piedalīties Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas (ALTA) organizētā pieredzes apmaiņas braucienā, iepazīstot tūrisma piedāvājumu Biržu pašvaldībā Lietuvā.

Biržu pilsēta atrodas Lietuvas Ziemeļos, netālu no robežas ar Latviju. Tā ir viena no senākajām Lietuvas pilsētām, kas skaita jau piekto pastāvēšanas gadu simteni. Pilsēta atrodas starp divām upēm —Apašču un Aglonu – un diviem ezeriem — Širvēnas (mākslīga ūdenskrātuve) un Kiluču ezeru. Gan pati pilsēta, gan novads pārsteidz ar daudz un dažādiem tūrisma apskates un atpūtas objektiem. Brauciena dalībniekiem bija iespēja paviesoties Biržu pilī, kur iekārtots novada muzejs ar daudzām interesantām ekspozīcijām, ļaujot izsekot Biržu novada vēsturei no sendienām līdz mūsdienām, doties pāri Širvēnas ezeram pa 525 metrus garu koka tiltu, kas ir garākais tāda tipa tilts Lietuvā, apskatīt Astravas muižu otrā ezera krastā. Stāsta, ka Biržos cilvēki pat lielākajam ienaidniekam nekad nesaka: “Kaut tu zemē nogrimtu!”, jo tas var piepildīties vārda vistiešākajā nozīmē. Par to varēja pārliecināties arī brauciena dalībnieki!  Apakšzemes ūdenim izskalojot šķīstošās ģipša, dolomīta, kaļķakmens nogulas, zeme iegrūst un tā veidojas karsta kritenes, kuru skaits rajonā sniedzas pāri par 9 tūkstošiem. Viena šāda zemes iegruvuma laikā kādā lauku sētā nobrukusi puse pirts, arī vietējās alus darītavas teritorijā nesen izveidojusies 6 metrus dziļa kritene, ko šobrīd ir piepildījusies ar ūdeni. Mazliet baisi, bet interesanti tūristiem! Vietā, kur līdzās izveidojies ļoti daudz karsta kriteņu, ir uzbūvēts arī apmēram 30 metrus augsts skatu tornis, ļaujot no augšas apskatīt Kirkilu ainavas liegumā esošo karsta kriteņu reljefu. Fantastiskas emocijas ciemiņiem dāvāja viesu nama un tūrisma saimniecības “Sodeliškiu dvaro sodyba” apskate. Tajā var gan apmesties nakšņošanai, gan svinēt dažādus pasākumus, doties ekskursijā pa saimniecību, iepazīstot arī saimnieku unikālo seno automobiļu, motociklu, traktoru kolekciju, kā arī dažādu seno darbarīku kolekcijas. Tiek piedāvātas arī degustācijas.  Un saimniekiem vēl ir grandiozi plāni attīstībai. Viesojoties Biržu novadā, noteikti ir jāpagaršo arī lietuviešu nacionālais ēdiens – cepelīni. Un kur tad nu bez alus degustācijas vietējā alus darītavā.

Liels paldies Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijai un īpaši tās izpilddirektorei Astrīdai Trupovniecei par iespēju iepazīt Biržu tūrisma piedāvājumu un smelties interesantas idejas, kā arī viesmīlīgajiem Biržu novada ļaudīm un īpaši Biržu mēram Valdemāram Vaļķūnam par uzņemšanu!

Fotogaleriju var aplūkot šeit!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *