• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Iepazīsti Gulbenes novada pagastus “Satiec savu meistaru! 2018” pasākumu ietvaros

Šajā nedēļas nogalē Gulbenes novadā notiek dažādas aktivitātes “Satiec savu meistaru! 2018” pasākumu ietvaros. Lai padarītu savu nedēļas nogali vēl interesantāku, aicinām apskatīt arī citus tūrisma objektus un iepazīt Gulbenes novada – Lizuma, Druvienas, Rankas un Tirzas pagastus.

Lizuma pagastā šajā nedēļas nogalē aktīva darbošanās notiks Apsīšu Jēkaba dzimtas mājas “Kalanģi”, kur 7. aprīlī notiks leļļu gatavošana. Atrodoties Lizumā, noteikti apskatiet Lizuma muižas pili un tajā esošo muzeju, no kura torņa var mēģināt saskatīt arī Velēnas ev. luteriskās baznīcas spici.

 

Druvienas sākumskolā 7. aprīlī notiks atvērtās meistardarbnīcas un danči. Atrodoties turpat pagastā, apskatiet arī Druvienas Veco skolu – muzeju, kur var sajust 19.gs. skolas atmosfēru mācību klasē, guļamistabā un maizes lādīšu kambarī. Vai zinājāt, ka skolā ir mācījies rakstnieks Jānis Poruks? Ar viņa dzīvesstāstu var iepazīties zinoša gida pavadībā.

Rankas pagasta kultūrvēsturiskā mantojuma centrā 7. aprīlī variet iepazīties ar pagasta vēsturi, kur arī notiks grūdeņputras gatavošana un baudīšana. Ja vēlaties izbaudīt lauku klusumu skaistā Gaujas krastā, tad dodieties uz vides veselības saimniecību “Kalna Pakalnieši”, kur ieraudzīsiet visdažādākos lauku sētas iemītniekus, varēsiet degustēt mājas sieru un citu lauku labumus, kā arī darboties prasmju skolā.  

Turpat netālu atrodas arī Tirzas pagasts un ja joprojām nevariet atvadīties no ziemas, tad apskatiet Tirzas slēpju muzeju, kur var iepazīties ar Latvijas slēpošanas vēsturi un tradīcijām. Lai apturētu laiku, kaut uz nelielu mirkli, aicinām paviesoties tējnīcā “Laiks”, kur varēsiet izbaudīt siltas pusdienas, apskatīt Kārļa Dzeņa privāto fotoaparātu kolekciju un iepazīties ar fotogrāfijas vēsturi.

 

Informāciju par šiem un citiem tūrisma objektiem un pakalpojumiem Gulbenes novadā variet atrast www.visitgulbene.lv.

Ar šīs nedēļas nogales pasākumiem Gulbenes novadā variet iepazīties šeit.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *