• Latviešu valoda
  • Русский
  • English
  • Eesti
  • Deutsch

Iebrien ziedošās pļavās!

Vasara ar tai raksturīgo siltumu un saules pielietām dienām šogad nedaudz kavējās, taču jādomā, ka, mazliet ieskrējusies, tā jau drīz sāks visus priecēt pa īstam un ļaus baudīt visus vasaras labumus. Un kad tad vēl, ja ne jūnijā, vasaras pilnbriedā, laikā, kad svinam arī vasaras saulgriežus, iebrist pļavā, sajust dabas spēku, ļauties smaržām, saplūkt gardas un veselīgas tējas, priecāties par skaistumu, kas mums ir apkārt!

Jau pavisam drīz klāt vasaras saulgrieži un tad arī Līgo un Jāņu diena. Gulbenes novadā šogad atkal ikviens aicināts doties uz Druvienas pagasta “Silmačiem”, kur svinēsim lieliskajai lugai “Skroderdienas Silmačos” 120 gadu jubileju ar lieluzvedumu un Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio 2 lielkoncertu. Būs arī andelēšanās un iespēja siet pirtsslotiņas, vīt vainagus un aust zāļu paklājiņus (dalība par ziedojumu).

Tematiskajā Pļavas mēnesī – jūnijā – aicinām tevi ieplānot viesošanos “Pirtslietu darbnīcā” Daukstu pagastā, kur pirtnieces Līgas Endes-Griķes vadībā varēsi piedalīties zāļu vākšanā, pirtsslotiņu siešanā, izzināt pirts rituālus, kā arī tos izbaudīt. Darbnīcā varēsi apskatīt arī pirtslietas un uzzināt, kā tās top. 

Visvērtīgākās ārstnieciskās tējas ir tās, kuras vāktas līdz Jāņiem. Īpaši dziednieciskas ir tās, kas vāktas tieši Jāņu dienā, jo šajā dienā dabai ir maģisks spēks. Izmanto arī iespēju doties vākt ārstniecības augus un zāļu tējas kopā ar zinošo Rankas pagasta vides veselības saimniecības “Kāķupi” saimnieci Agritu. Šī ir vieta, kur varēsi ļauties mieram un klusuma, saplūst ar dabu, saimniece iepazīstinās ar veselīga dzīvesveida principiem, ārstniecības augiem un to īpašībām un lietošanas tradīcijām. Varēsi nobaudīt un iegādāties arī dažādas zāļu tējas.

Ziedošajās pļavās vasaras viducī zumēt zum bites, vācot gardo medu, no kā vēlāk top gardi un veselīgi našķi. Viesojies bioloģiskā saimniecībā “Lukstiņi” Beļavas pagastā, kur uzzināsi dažādus bišu dzīves noslēpumus un to, kā top veselīgi medus našķi, vai arī apciemo bišu dziednīcu “Niedras” Jaungulbenes pagastā un izbaudi iespēju uzlabot veselību, guļot uz lāvām, zem kurām atrodas bišu stropi.

Būšanu dabā, priecājoties par ziedošajām pļavām, var papildināt arī ar kādu sportisku aktivitāti. Aicinām ļauties diska spēlei disku golfa parkā “Stari” Daukstu pagastā vai arī iemēģināt golfa spēli pļavu golfa laukumā “Siltie” Lizuma pagastā!

Pakāpies mazliet augstāk par zemi un paveries uz ziedošajām pļavām no Kārtenes skatu torņa Beļavas pagastā! Gūsti baudījumu acīm, sajūti, izbaudi, izsmaržo vasaras pilnbriedu!

Bet tā pa īstam dabas varenumu un spēku, dabiskumu un pat mazliet mežonīgumu varēsi sajust Sitas un Pededzes palieņu pļavās. Te atrodamas plašas dabisku un nepārveidotu palieņu pļavu platības ar vecupēm un ozolu grupām. Šeit sastopamas retas dzīvnieku un putnu sugas. Esi saudzīgs, piesardzīgs, neuzvedies skaļi un tev noteikti izdosies redzēt un atklāt daudz interesanta!

Apmeklējumu objektos aicinām noteikti pieteikt iepriekš! Objektu kontaktinformāciju, kā arī it visu informāciju par atpūtas un ceļošanas iespējām Gulbenes novadā meklē www.visitgulbene.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *